Astro günlük 10 Aralık 2021

Astro günlük 10 Aralık 2021

Ay bugün Balık burcunda ilerliyor. Karşımızdaki kişilerden kolaylıkla etkilendiğimiz günlerdeyiz. Hem söylenenlerin etkisinde kalabilir ve kolayca kanabiliriz hem de etrafımızdaki kişilerin ruh halini sünger gibi emebiliriz. İnsanların ne istediğini, duygu durumlarını hissetmek avantaj gibi dursa da bazen kişilerin negatif duygularını toplayarak kendimizi aşağıya çekebiliriz.

Her zaman şikâyet edip mızmızlanan bir arkadaşımızla yaptığımız telefon görüşmesi sonrası o kendini iyi hissederken biz şişmiş gibi hissediyorsak burada bir enerji alışverişi olmuş ve negatif enerjiyi biz almışız demektir.

Kendimizi korumak için dertleşmek, desteklemek ile kullanılmak arasındaki ince çizgiyi iyi ayırt etmemiz gerekiyor. Yine de böyle bir görüşmeye maruz kalırsak ve kişi negatifini bize atarsa derin nefesler alıp su içerek vücudumuzu dengelemeli, mümkünse toprağa, ağaca dokunmalı ya da en kolay yol olarak telefonumuzdan en mutlu olduğumuz anın fotoğrafına bakabiliriz. Bu duygu alışverişini bu günlerde otorite, patron gibi kişilerle de yaşayabiliriz. Despot, baskıcı bir yönetici ile karşılaşıp ne yaparsak yapalım kendimizi beğendiremeyebiliriz. Bu kişi biz üzüldükçe daha çok üstümüze gelebilir ve kendi ego oyunlarını bizim üstümüzde oynayarak negatif enerjisini bize aktarabilir. Eğer kaçacak alanımız yoksa bu kişilere karşı nötr davranmak faydalı olacaktır. Kızdığımızı, üzüldüğümüzü anladığı anda bu enerjiden beslendiği için güç gösterisini üzerimizde oynamaya devam edecektir. Enerjimizi nasıl kullandığımıza dikkat etmeli ve sabote edilmeye karşı uyanık olmalıyız.

Bugün beklenmedik, şok edici haberler duyabiliriz. Planlarımızda ani değişiklikler olabilir, kesin gözüyle baktığımız olaylar gerçekleşmeyebilir, gelecek dediğimiz insanlar gelmeyebilir, iptaller, ertelemeler yaşanabilir. Hava durumunda da ani değişiklikler yaşanabilir, bir anda fırtına çıkabilir, hazırlıklı olmakta fayda var.