Acente örgütleri Sigorta Haftası için buluştu

İstanbul Ticaret Odası Sigortacılık Meslek Komitesi, 16 Şubat’ta gündemine Sigorta Haftası’nı alarak bir toplantı düzenledi. Toplantıya ANSADER, AVSAD, PASAD, SAB, SAAD, SBD, SED ve SEDEV olmak üzere sivil toplum kuruluşları (STK) katılarak mayısın sonunda gerçekleştirilecek Sigorta Haftası için fikirlerini belirtti.

Toplantıda konuşan İTO Sigortacılık Meslek Komitesi Başkanı Levent Korkut, “Geçen sene Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdürlüğü bizi Ankara’ya davet etti. Dernekler ve İTO olarak oradaydık. Kendilerine Sigorta Haftası için beklenti ve önerilerimizi sunduk. Hepimizin bildiği üzere münferit çalışmalar fazla ses getirmiyor. Dolayısıyla tüm STK’lar ve İTO olarak bir arada ne yapabiliriz diye düşündük. Birlikte 3-4 proje çıkarıp, arkamıza da İTO’nun gücünü TOBB, SAİK ve Hazine’yle birleştirirsek daha güzel bir çalışma gerçekleştiririz” dedi.

Toplantıda STK’lar birçok fikir üretirken, hep birlikte SAİK ve Sigortacılık Genel Müdürlüğü’ne sunmak için dört projede anlaşıldı. Bu kapsamda Sigorta Haftası için Eminönü’nde büyük bir sigortacılık çadırı kurulması, televizyonlarda, billboardlarda ve sinemalarda kamu spotlarının yayınlanması ve farklı meslek gruplarının bilgilendirilmesi projelerinin Hazine’ye sunulmasına karar verildi. Bunların dışında, yurtiçi ve yurtdışı fuarlarda sadece Sigorta Haftası’nda değil, sürekli olarak bir sigortacılık standı kurulması projesinin de sunulması konuşuldu.

Bu çalışmanın ikincisinin mart ayı içerisinde gerçekleştirilmesi, bu ikinci ve son toplantıdan çıkacak nihai kararla İstanbul’un Sigortacılık Haftası etkinliklerinin başlatılmasına karar verildi.

Yorum yazın