BES’te 5 yılda 10 milyon katılımcı hedefi

 BES’te 5 yılda 10 milyon katılımcı hedefi

Bireysel Emeklilik Sistemi’nde yüzde 25’lik devlet katkısı ile 2015’te katılımcı sayısının altı milyonu aşabileceğini belirten Katılım Emeklilik Yönetim Kurulu Başkanı ve Albaraka Türk Genel Müdürü Dr. Fahrettin Yahşi, önümüzdeki beş yılda bu ivmeyle bireysel emeklilik sistemine katılanların sayısının 10 milyona ulaşabileceğini ifade etti.

Geçen yıl beş milyonuncu katılımcıya ulaşılan bireysel emeklilik sektöründe, devlet katkısında faizsiz fonları tercih eden müşteri sayısının 335 bini bulduğunu belirten Yahşi, bu müşterilerin 45 binden fazlasının Katılım Emeklilik’te olduğunu belirtti.

HEDEFİMİZ 200 MİLYON LİRA FON BÜYÜKLÜĞÜNE ULAŞMAK
Katılım Emeklilik’in Bireysel Emeklilik Sistemi’nde fon birikimi Mart ayı itibariyla 82 milyon liraya, sözleşme sayısı 45 bine ulaştığını belirten Katılım Emeklilik Yönetim Kurulu Başkanı ve Albaraka Türk Genel Müdürü Dr. Fahrettin Yahşi, 2015’te 100 bin yeni katılımcı hedefiyle ilerlediklerini söyledi. İlk kredi hayat sigortası poliçesini 2 Haziran 2014’te ürettiklerini belirten Yahşi, Türkiye’ye ilk defa ‘faizsiz hayat sigortası’ hizmetini sunduklarını ve 2015 yılının Mart ayı itibariyla da 15 bin adet kredi hayat sigortası satışına ulaştıklarını ifade etti ve sözlerine şunları ekledi: “Güvenilir, hızlı, şeffaf olma prensibiyle sunduğumuz hizmetler aynı kalitede sürecek ve daha da büyüyeceğiz. 2015 hedeflerimiz, 100 bin yeni katılımcıya ve 200 milyon lirayı aşan fon büyüklüğüne ulaşmak.”

İlginizi Çekebilir

Leave a Reply