Yabancılar için sağlık sigortaları poliçelerinde asgari tutar yeniden belirlendi

 Yabancılar için sağlık sigortaları poliçelerinde asgari tutar yeniden belirlendi

SEDDK tarafından “Vize ve İkamet İzni Taleplerinde Yaptırılacak Sağlık Sigortalarında Değişiklik Yapılmasına Dair Genelge” yayımlandı. genelgeye göre; Anlaşmalı ayakta tedavi poliçelerinde yıllık asgari limit 2.000 TL’den 5.000 TL’ye çıkarıldı, katılım payları ise; sigortalı için %20, sigorta şirketi için ise %80 olarak belirlendi. Anlaşmasız ayakta tedavi poliçelerinde ise yıllık asgari limit 5.000 TL’ye çıkarılırken katılım payları ise aynı kaldı.

Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu (SEDDK), “Vize ve İkamet İzni Taleplerinde Yaptırılacak Sağlık Sigortalarında Değişiklik Yapılmasına Dair Genelge” yayımladı. 10/5/2016 tarih ve 2016/16 sayılı genelgenin 1. maddesinde yer alan Asgari Poliçe İçeriği tablosunda değişikliğe gidildi. İlgili genelgeye göre; Anlaşmalı ayakta tedavi poliçelerinde yıllık asgari limit 2.000 TL’den 5.000 TL’ye çıkarıldı, katılım payları ise; sigortalı için %20, sigorta şirketi için ise %80 olarak belirlendi. Anlaşmasız ayakta tedavi poliçelerinde ise yıllık asgari limit 5.000 TL’ye çıkarılırken katılım payları ise aynı kaldı (sigortalı için %40, şirket için %60).

Yatarak tedaviyi kapsayan poliçelere de düzenleme getirildi. Anlaşmasız yatarak tedavi poliçelerinde yıllık asgari limit 20.000 TL’den 50.000 TL’ye yükseldi.

İlgili genelgenin tamamına aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Vize_ve_İkamet_Taleplerinde_Yaptırılacak_Sağlık_Sigortalarına_İlişkin_Genelgede_Değişiklik_Yapılmasına_Dair_Genelge_2021_8_hk

İlginizi Çekebilir