Türkiye ve Azerbaycan arasındaki sektörel işbirliği hız kazandı

 Türkiye ve Azerbaycan arasındaki sektörel işbirliği hız kazandı

Türkiye ve Azerbaycan arasında sektörel işbirliği giderek hızlanıyor. TSB tarafından yapılan açıklamada Azerbaycan Sigortacılar Derneği ile imzalanan strateji belgesindeki aksiyonların alınmaya başlandığına vurgu yapıldı.

Türkiye ile Azerbaycan arasındaki sektörel işbirliği giderek hızlanıyor. Türkiye Sigorta Birliği (TSB) ve Azerbaycan Sigortacılar Derneği (ASA) arasında 2020 yılı Aralık ayında imzalanan strateji belgesindeki aksiyonların alınmaya başlandığına vurgu yapıldı. 

TSB, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi: “Azerbaycan ve Türk dünyasındaki sigorta sektörüne dair büyük potansiyeli harekete geçirmek üzere, iki Birlik arasında Aralık 2020’de imzalanan strateji belgesindeki aksiyonların hızlıca hayata geçirilmesini teminen iletişimimiz devam ediyor. Azerbaycan Sigortacılar Derneği (ASA) ile yıl içinde yapılacak çalışmalara dair görüş alışverişinde bulunarak, somut adımları konuştuğumuz toplantımız son derece verimli geçmiştir.

Birlik Başkanımız Atilla Benli tarafından; her iki ülke şirketleri arasında iş ortaklıkları kurulabileceği, ülkemizdeki sigortacılığa ilişkin teknik bilgi ve tecrübenin Azerbaycan sigortacılığına daha kolay aktarılması amacıyla şirketler arasında değişim programları uygulanabileceği; ASA Başkanı Azer Aliyev tarafından da kendileri tarafından bir faaliyet planı hazırlanarak karşılıklı istişare ile çalışmalara başlanabileceği dile getirilmiştir.”

Avatar

Esra Nur Mocu

esra@sigortacigazetesi.com.tr

İlginizi Çekebilir