Türkiye Sigorta’da üst düzey değişim

 Türkiye Sigorta’da üst düzey değişim

Türkiye Sigorta ve Türkiye Hayat Emeklilik’in Genel Müdürü Atilla Benli görevinden ayrıldı. Türkiye Sigorta ve Türkiye Hayat Emeklilik’in yeni Genel Müdürü olarak Taha Çakmak atandı.

Türkiye Sigorta tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamaya göre; 16 Ocak 2019 tarihi itibarıyla Güneş Sigorta Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü olarak göreve başlayan; kamu sermayeli sigorta ve emeklilik şirketlerinin birleşmesine liderlik eden Atilla Benli, 3 Ağustos 2023 tarihi itibarıyla görevinden ayrıldı.

Türkiye Sigorta tarafından KAP’a yapılan açıklamada Taha Çakmak’ın; 3 Ağustos 2023 tarihinde yapılan Olağan Genel Kurul sonrasında düzenlenen toplantıda alınan karara göre Türkiye Sigorta ve Türkiye Hayat Emeklilik Genel Müdürlüğü’ne gerekli izin süreçlerini müteakip atanacağı bildirildi.

3 Ağustos’ta yapılan Olağan Genel Kurulda Türkiye Sigorta ve Türkiye Hayat Emeklilik yönetim kurulu üyeleri de belirlendi. Aziz Murat Uluğ, Taha Çakmak, Murat Akgüç, Muhammed Mahmut Er, Fatma Özkul ve Murat Akbalık yönetim kurulu üyesi olarak seçildi. Türkiye Sigorta ve Türkiye Hayat Emeklilik yönetim kurulu başkanlığına Aziz Murat Uluğ, başkanvekilliğine ise Taha Çakmak atandı.

Hacettepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İngilizce İşletme bölümü mezunu olan Çakmak 2004 yılında Deloitte Touche & Tohmatsu’da Denetçi, 2005 yılında Sosyal Sigortalar Kurumunda Müfettiş Yardımcısı olarak görev yaptıktan sonra 2005-2019 yılları arasında Ziraat Bankası’nda Teftiş Kurulu Müfettişi, Operasyon Merkezi Bölüm Başkanlığı İş Tasarımı Yöneticisi, Ankara Perakende Şube Yöneticisi, İnsan Kaynakları Bölüm Başkanı ve Ankara Kamu Kurumsal Şube Yöneticisi olarak görev almıştır. 2019-2021 yılları arasında Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nda Başkan Yardımcılığı görevini yürütmüştür. Taha Çakmak, son olarak Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkan Yardımcılığı görevini üstlenmiştir.

İlginizi Çekebilir