Türkiye Sigorta Genel Müdürü Atilla Benli: “Bu dünyadan kaçış yok”

 Türkiye Sigorta Genel Müdürü Atilla Benli: “Bu dünyadan kaçış yok”

5N1S programımıza katılan Türkiye Sigorta Genel Müdürü Atilla Benli Sigortacı Gazetesi izleyicilerine özel bilgilendirmelerde bulundu. Benli, metaverse evrenini, sektöre dair görüşlerini ve hayatına dair detayları 5N1S’de paylaştı.

5N1S programımıza konuk olan Türkiye Sigorta Genel Müdürü Atilla Benli, metaverse evreni ile sektöre dair değerlendirmelerini, hayatına dair detayları ve altı şirketin birleşme hikâyesini paylaştı.

Türk sigorta sektörünün son iki yılına bakıldığında son iki yılın 2019’un tetiklediği gelişmeler zinciriyle çok hızlı bir şekilde vites artırdığını ifade eden Benli, “Bu iki yıl, insan olarak da kurumlar olarak da hep ilklerin yaşandığı ve bazı şeyleri tecrübe etmek zorunda kaldığımız bir dönem oldu” dedi.

‘83 MİLYON NEREDE TÜRKİYE SİGORTA ORADA’

Metaverse evreni ile ilgili olarak kurumsal ve ticari açıdan hızlı bir şekilde hazırlanmak ve rekabette geri kalmamak gerektiğini belirten Benli, “İnsanlar metaverse’e girecek avatarlarını yaratacak ve alışveriş yapacak, gerekiyorsa bir sigorta şirketine gidecek, birileriyle sosyalleşecek. Burada şirketlerin kurumsal olarak yer almaması imkânsız. Dolayısıyla metaverse’e giren bir kişinin Türkiye Sigorta’yı orada görmesi lazım. Çünkü biz 83 milyonu hedefledik. 83 milyon neredeyse Türkiye Sigorta da orada olacak. Öyle ya da böyle bu dünyadan kaçış yok” ifadelerini kullandı.

İlginizi Çekebilir