Türkiye Sigorta Birliği’nin yeni yönetim kurulu belirlendi

 Türkiye Sigorta Birliği’nin yeni yönetim kurulu belirlendi

Hayat Dışı Yönetim Komitesi ve Hayat Emeklilik Yönetim Komitesinde seçilen üyeler arasında dün yapılan seçim sonrasında Türkiye Sigorta Birliği’nde 2 yıl görev yapacak yeni yönetim kurulu belirlendi.

Türkiye Sigorta Birliği’nde 2 yıl boyunca görev yapacak yeni yönetim kurulu belirlendi. Sigorta sektörünün çatı kuruluşu Türkiye Sigorta Birliği’nin Seçimli Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda Atilla Benli tek aday olarak girdiği seçimde üçüncü kez başkan seçilmişti. Yönetim Kurulu’nu belirleyecek seçimler ise dün yapıldı. Yapılan seçim sonucunda Hayat Dışı Yönetim Komitesi’nde Aksigorta Genel Müdürü Uğur Gülen ve Maher Holding Sigorta Grubu Başkanı Ahmet Yaşar; Hayat Emeklilik Yönetim Komitesi’nde de Allianz Hayat ve Emeklilik Genel Müdürü Taylan Türkölmez ile BNP Paribas Cardif Türkiye CEO’su Cemal Kişmir Yönetim Kurulu Üyeleri olarak seçildi.

Aksigorta Genel Müdürü Uğur Gülen ve Allianz Hayat ve Emeklilik Genel Müdürü Taylan Türkölmez komitelerinde başkan, yönetim kurulunda ise başkan yardımcısı olarak görev alacak.

İlginizi Çekebilir