Türk Reasürans çalışanları çocuklar için hikaye kitabı yazdı

 Türk Reasürans çalışanları çocuklar için hikaye kitabı yazdı

Türk Reasürans çalışanları, Ayşegül Dede ile çocuklar için İşte Bizim Hikâyemiz! isimli bir hikâye kitabı yazdı.

Türk Reasürans, sanat ve sürdürülebilirlik temasını bir araya getirdiği bir sosyal sorumluluk projesine imza attı. Türk Reasürans çalışanları, Ayşegül Dede ile çocuklar için bir hikâye kitabı yazdı. Türk Reasürans Genel Müdür Selva Eren yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Geleceği güvence altına almak mottosuyla yola çıkan ve var gücüyle çalışan bir ekip olarak, geleceğimizin güvencesi olan çocuklar için, sanat ve sürdürülebilirlik temasını bir araya getirdiğimiz bir sosyal sorumluluk projesine imza attık.

Türk Reasürans ailesinin değer yaratmasını bilen, üretken çalışanları, Ayşegül Dede ile birlikte çocuklar için bir hikâye kitabı yazdı. Kıymet Ergöçen’in çizimleriyle eşlik ettiği kitabımız “İşte Bizim Hikâyemiz!”, köyde daha iyi eğitim için köy öğretmenlerini güçlendiren ve köylerdeki ailelere eğitimler veren Köy Okulları Değişim Ağı Derneği (KODA)’nin, kitabı ağındaki öğretmenlere duyurulmasıyla ilgili sunduğu destek sonrası, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı armağanı olarak öğrencilerle buluştu.

Şehirde yaşayan bir dede-torunun, yürüyüşleri sırasında kumsalda dikkatlerini çeken nesneleri toplamaya başlamasıyla şekillenen hikâyedeki küçük kahramanımız, bu nesnelerin neden kumsalda olduğuna bir türlü anlam veremez ve kitabın sonunda topladığı nesnelerden bir heykel yapar. “İşte Bizim Hikâyemiz!”, tüm okurlarını da gelecek ile ilgili sorumluluk almaya çağırır.

Kitapta, dede ile torunun topladığı her bir nesnenin hikâyesine de yer verdik. Nesne hikâyeleri, şirket çalışanları tarafından seslendirildi. Bu sayede öğrenciler kitabı hem okuma hem de dinleme imkânı bulacak. Sesli hikâyelere Türk Reasürans Youtube hesabından erişim sağlayabilirsiniz.

Dokunduğu her noktada, yaptığı tüm işlerle fark yaratan sonuçlar ortaya koymayı hedefleyen Türk Reasürans’ ın ortaya koyduğu misyonu, vizyonu ve gelecek hayallerini gerçekleştirmeye devam edeceğiz.”

İlginizi Çekebilir