Türk Reasürans 1 yaşında

 Türk Reasürans 1 yaşında

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından sigorta sektörünün büyümesine katkı sağlaması için kurulan Türk Reasürans kuruluşunun birinci yılını kutluyor.

Hazine ve Maliye Bakanlığınca Türk sigorta sektörünün büyümesine katkı sağlamak ve sigorta piyasasının reasürans faaliyetlerindeki kapasite ihtiyacını karşılamak amacı ile Türk Reasürans AŞ kuruluşunun birinci yılını kutluyor. Kuruluş yıldönümüne özel olarak hazırladığı filmde Türk Reasürans, 2020 yılının şirket için risk ve belirsizlikler değil değer ve güvence yılı olduğunu vurgularken 1 yıl içerisinde gerçekleştirdiği faaliyetleri de aktardı.

Sektörün tüm alanlarında fayda yaratma anlayışıyla 17 sigorta şirketinin tretelerinde yer alan Türk Reasürans, TARSİM ve birçok önemli kurumun reasürans faaliyetlerine katıldı. ‘Değer neredeyse güvence orada olmalı’ diyen Türk Reasürans, bu anlayış ile birlikte yurt içinde ve yurt dışında dev projelere ihtiyari kapasite sağladı.

5 AYDA 1.8 MİLYAR LİRA TEMİNAT

Şirketin en önemli faaliyetlerinden biri de DASK’ın teknik işleticiliğini üstlenmek oldu. Konuyla ilgili katastrofik modelleme platformunun çalışmalarına başlayan Türk Reasürans, DASK’ın ödeme gücünü büyütmeye de başladığını duyurdu. Şirket KOBİ’lere yönelik de çalışmalar yaptı. Devlet destekli alacak sigortasının reasürans yapısını hayata geçiren Türk Reasürans, 5 ayda 1.8 milyar lira teminat sağladı.

6 ayda yurt içinde tutulan primin 597 milyon lira olduğu vurgulanırken sigorta sektörüne global standartlarda hizmet etmeyi amaçlayan Türk Reasürans’ın yıl sonu hedefi ise 1 milyar lira. Şirket olarak 2020’nin ikinci çeyreğindeki kârını 29.6 milyon lira olarak açıklayan Türk Reasürans’ın yıl sonu hedefi ise bu rakamı 3 katına çıkarmak. Dünyaya güvence ihraç etme vizyonuyla hareket eden şirket riski değere çevirmek için çalışmalarına devam edeceğini duyurdu.

İlginizi Çekebilir