TSEV’den Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’nun Sigortaya İlişkin Hükümleri eğitimi

 TSEV’den Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’nun Sigortaya İlişkin Hükümleri eğitimi

TSEV tarafından sigorta sektörünün ihtiyaçları gözetilerek her ay planlanan ve sektöre sunulan Kısa Süreli Eğitimler, Haziran ayında da online olarak devam ediyor. ‘Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’nun Sigortaya İlişkin Hükümleri’ eğitimi 14-15 Haziran tarihlerinde Av. Özgür Öntürk tarafından online olarak sunulacak.

TSEV, Kısa Süreli Eğitimler kapsamında sektöre sunduğu önemli eğitimlere Haziran ayında da devam ediyor. Teknolojinin hızla geliştiği günümüz iş hayatında kişisel verilere yönelik düzenlemelerin yapılması kaçınılmaz olmuştur. 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında şirketlerin yeni dönemde sorumlulukları bulunmaktadır. Kanunun yürürlüğe girmesi ile birlikte kişisel verilerin işlenmesi, korunması ve paylaşılması kavramları ile şirketlerin veri güvenliğine ilişkin uygulamaları önem arz etmektedir. Eğitim kapsamında, kişisel verilerin korunmasına ilişkin ulusal ve uluslararası düzenlemeler ile kişisel verilerle ilgili temel kavramlar ele alınacaktır. Bunun yanı sıra kişisel verilerin işlenmesi ve paylaşılması hususunda sigorta ve emeklilik şirketleri ve aracılarının dikkat etmesi gereken önemli noktalar hakkında bilgilendirme yapılacaktır.

14-15 Haziran tarihlerinde Av. Özgür Öntürk tarafından verilecek olan ‘Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’nun Sigortaya İlişkin Hükümleri’ eğitimi online olarak sunulacak.

İlgili eğitime buradan ulaşabilirsiniz.

Avatar

Esra Nur Mocu

esra@sigortacigazetesi.com.tr

İlginizi Çekebilir