TSEV eğitimleri online platformda devam ediyor

 TSEV eğitimleri online platformda devam ediyor

Dünyada dengeleri sarsan Corona virüsü nedeniyle, neredeyse tüm iş süreçleri yeniden tanımlandı; virüsün yayılmasını en azından yavaşlatmak adına toplu organizasyonlar iptal edildi veya ertelendi. TSEV’deki eğitimlerin de neredeyse tamamı yüz yüze verilen sınıf eğitimlerinden oluştuğundan, sigorta ve emeklilik şirketleri başta olmak üzere tüm kurumsal müşteriler, çalışanlarını doğal olarak bu eğitimlere göndermek istemediler.

Bu durumun iletilmesinin ardından, tüm sınıf eğitimleri durduruldu ve hâlihazırda yürütülmesi planlanan başka bir program için kurulan online platform devreye sokularak, Temel Sigortacılık Eğitim Programı online olarak verilmeye başlandı. Korona virüsü nedeniyle geçilen online eğitim programlarının sağlık anlamındaki avantajlarına zaman ve mekan serbestliği de eklendi. Normal sınıf eğitimlerine katılanların tamamına yakını İstanbul’da yaşayan kişilerden oluşuyor. İstanbul dışında yaşayan kişilerin bir günlük eğitime katılmaları durumunda, eğitim ücretinin birkaç katı ulaşım ve konaklama masrafı ortaya çıkıyor ve ayrıca asgari bir veya iki gün iş kaybına katlanılıyor. Online eğitimlerde eğitim ücretine ilave olarak herhangi bir masraf ortaya çıkmıyor; ayrıca eğitimler mesai saatlerinin sonuna eklenerek birkaç günde verilebiliyor. Eğitimin verildiği saatte müsait olmayanlar ise eğitimi kayıttan izleme şansına sahip oluyorlar. Merak edilen birkaç sorunun cevabı ise şöyle;

Online eğitimler nasıl bir platformda veriliyor?

İlgili eğitime atanan tüm katılımcılar; eğitmeni ve eğitmenin sunumuyla birlikte, varsa paylaştığı diğer dokümanları da görebiliyor; eş zamanlı olarak dinleyebiliyor. Sınıf ortamında olduğu gibi; aynı sınıf sanal ortamda oluşuyor.

Katılımcılar, eğitmene soru sorabilir mi? 

Her sanal sınıfta bir adet 

Chatbox mevcut, tüm katılımcılar sorularını veya yorumlarını bu chatbox’a yazabilir. Yazılanları eğitimdeki tüm katılımcılar ve dersi veren eğitmen görüyor. Eğitmenler bu soruları sesli olarak cevaplıyor ve tüm sınıf bu şekilde dinleyebiliyor.

Eğitimler mesai saatleri dışında mı oluyor?

Eğitmenlerin uygunluğuna bağlı olarak; iş çıkışı saatlerine denk gelmemesi amacıyla eğitimlerin birçoğu öğleden sonra-akşam arası saatlerde planlanma yapıyor.

Eğitime canlı olarak katılamayanlar daha sonradan izleyebilir mi?

Tüm eğitimler kaydediliyor ve 24 saat sonra ilgili eğitime kayıtlı katılımcıların hesaplarından aktif olarak izlenebiliyor. Kaydı izleyen katılımcılar da yine chat kutusuna yazılmış soruları okuyabiliyor; bu sorulara eğitmenin verdiği yanıtı izleyebiliyor, böylece dersi canlı izlemiş gibi takip etme imkanının elde ediyor.

İlginizi Çekebilir