TOBB SEİK Başkanı Ahmet Nedim Erdem’den Sigorta Haftası mesajı: Sektörün gelişimi için çalışacağız

 TOBB SEİK Başkanı Ahmet Nedim Erdem’den Sigorta Haftası mesajı: Sektörün gelişimi için çalışacağız

TOBB Sigorta Eksperleri İcra Komitesi Başkanı Ahmet Nedim Erdem, Sigorta Haftası’yla ilgili bir mesaj yayınladı.

Açıklamada, eksperler olarak özellikle COVID-19 sürecinde büyük sorumluluk aldıklarını ve sigorta şirketleri ile sigortalılar arasında adaleti sağlamakla mükellef olduklarını belirten Erdem, eksperlerin günün ihtiyaçlarına cevap verir şekilde güncellenmesi ve kurumsallaşması için gerekli bütün çalışmaları yapacaklarını  belirtti.

TOBB Sigorta Eksperleri İcra Komitesi Başkanı Ahmet Nedim Erdem’in tam açıklaması şöyle:

“Küresel ekonomide olduğu gibi ülkemiz ekonomisinin de gelişebilmesinin temel unsurlarından biri risklerin sigorta güvencesi altına alınmasıdır.

Günümüzde yaşanılan pandemi süreci gösterdi ki mevcut risklerin yanı sıra farklı risklerle de karşı karşıya kalabiliyoruz. COVID-19 salgını yanı sıra son dönemde ülkemizde üst üste yaşanan depremler, küresel ısınmanın da etkisi ile her yıl şiddetini artırarak devam eden fırtına, sel ve dolu gibi doğal afetler sigortanın ekonomi, toplum ve bireyler için önemini defalarca kez gözler önüne sermiştir.

Bizler, sigorta eksperi olarak, zararın oluşumu öncesinde olası riskleri, risk gerçekleştikten sonra da meydana gelen zararın nedenleri ve miktarını tespit etmekteyiz. Tespit işlemini yaparken de tarafsız ve bağımsız kimliğimizle her zaman olduğu gibi doğru ve hakkaniyetli davranarak, bir hasar durumunda sigorta şirketleri ile sigortalılar arasında adaleti sağlamakla mükellefiz.

Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumunun teşekkülü, Türk Reasürans AŞ’nin kuruluşu ve kamu sigorta ve emeklilik şirketlerinin birleşmesi ile sigorta sektöründe ki sinerjinin arttığı bu dönemde, Sigorta Eksperleri olarak, sigorta bilincini artırmak ve sigortalı olmanın önemini gözler önüne sermek için gerekli olan çalışmaları yapmakta, bu hususta özel gayret göstermekteyiz.

TOBB Sigorta Eksperleri İcra Komitesi olarak, üstlenmiş olduğumuz görev ve sorumluluklar itibariyle ülkemiz sigortacılık sektörünün gelişimi, sigortalılarımızın hak ve menfaatlerinin korunması ile meslektaşlarımızın iş ve işlemlerinin uygun şartlarda ve standartlarda yürütülmesinin sağlanması, mesleğimizin günün ihtiyaçlarına cevap verir şekilde güncellenmesi, kurumsallaşması için gerekli tüm çalışmaları gerçekleştirmeye devam edeceğiz.

Bu düşüncelerle, Sigorta Haftası’nı şahsım, İcra Komitem ve meslektaşlarım adına kutlar, haftanın sigorta eksperleri ve ofis çalışanları başta olmak üzere sigortalılara, sigorta acentelerine, aktüerlere sigorta şirketi yetkili ve personellerine, sektörde görev yapan tüm paydaş ve çalışanlara, milletimize hayırlı olmasını dilerim.”

İlginizi Çekebilir