TOBB SAiK Başkanı Levent Korkut 2021 yılını değerlendirdi

 TOBB SAiK Başkanı Levent Korkut 2021 yılını değerlendirdi

TOBB SAİK Başkanı Levent Korkut 2021 yılında yaşanmış olan felaketler ve bunların sigorta sektörüne yansımalarını değerlendirdi.

TOBB SAİK Başkanı Levent Korkut 2021 yılında yaşanmış olan felaketler ve bunların sigorta sektörüne yansımalarını değerlendirdi. Korkut, yapmış olduğu değerlendirmede SAİK olarak geçen zaman içerisinde bağlantılı olunan kurumlar ile yapılan çalışmalardan bahsederken, birlikte sektöre ve acentelere katkı sağlamak amacı ile yapılan çalışma planlarına uymayanlara da hatırlatmalarını yaptı.

Bu yıl sektörün iyi bir sene geçirdiğini belirten Korkut, “Dolar kurunun yükselmesi, dövizdeki kur artışı özellikle önümüzdeki dönemde sigorta sektörünü olumsuz etkileyecektir diye düşünüyorum. Çünkü pandemi nedeniyle azalan trafikte, hasar dosyaları azalmış ve sektörde bunun karşılığında çok duyarlı davranarak fiyatları düşürmüştü. Şimdi o fiyatlarla bu yoğunlukta meydana gelen hasarları karşılama gibi sektörün önünde ciddi bir iş programı var. Sektör, inşallah bu süreci de diğer süreçlerdeki gibi yüzünün akıyla atlatacaktır” dedi.

 

 

İlginizi Çekebilir