TOBB SAİK acenteler için geliştirici projeler planlıyor

 TOBB SAİK acenteler için geliştirici projeler planlıyor

TOBB SAİK yönetimi Aralık 2021 aylık olağan toplantısını düzenledi. Toplantıda, acenteleri bireysel ve kurumsal anlamda geliştirici projelerin planlandığı aktarıldı. 

TOBB SAİK tarafından yapılan açıklamanın tamamı şu şekilde:

“Değerli Meslektaşlarımız,

TOBB SAİK Yönetimi 15 Aralık 2021 tarihinde Ankara TOBB Merkezinde 40. aylık olağan toplantısını gerçekleştirmiştir. Bir gün önce yapılan sektör meclisi toplantısının da değerlendirilmesinin yapıldığı toplantıya Sektör Meclisi Başkanı Yavuz Özçağın’da katılmış olup görüşülen diğer konuları kısa başlıklar halinde sizlerle paylaşıyoruz.

Acenteleri bireysel ve kurumsal anlamda geliştirici projeler planlanmaktadır. Bu planlama doğrultusunda toplantıya katılan SAİK danışmanı ve Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sayın Nilüfer Dalkılıç da çalışmalara katkı sağlamışlardır. Sayın Dalkılıç bundan sonraki acente projeleri konusunda SAİK Yönetimine danışmanlık yapacaktır.

Trafik poliçelerinde aynı ay içinde fiyat değişikliği yapan şirketlerin olduğu icra komitesine şikayet edilmiştir. İcra Komitesi de, SEDDK ile temasa geçmiş olup, SEDDK ise SAİK’den aynı ay içinde fiyat değiştiren şirketleri bilgi ve belgeleri ile gönderilmesini istemiştir. Bu nedenle bu anlamda bilgi ve belgesi olan acente meslektaşlarımızın SAİK ‘e yazılı olarak bilgi aktarmaları beklenmektedir.

Farklı kişi ve kurumlardan gelen şikayetler ve müfettiş raporları doğrultusunda bazı acentelere uyarı, kınama ve benzer cezaların uygulanmasına karar verilmiştir.

Acentelerin sorunlarının çözümü adına SEDDK ve TSB nezdinde yapılan çalışma ve talepler görüşülmüş ve bu konuda ki çalışmaların ve kararlığın arttırılması kararı alınmıştır.”

İlginizi Çekebilir