TOBB Başkanı ve SAİK yönetimi İzmir’e geçmiş olsun ziyaretinde bulundu

 TOBB Başkanı ve SAİK yönetimi İzmir’e geçmiş olsun ziyaretinde bulundu

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve SAİK yönetimi İzmirli sigortacılara geçmiş olsun ziyareti gerçekleştirdi.

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve SAİK (Sigorta Acenteleri İcra Komitesi) yönetimi, 30 Ekim 2020 tarihinde İzmir Seferihisar ,ilçesi merkezli gerçekleşen, can ve mal kayıplarına yol açan depremin ardından 7 Kasım 2020 tarihinde İzmirli sigortacılara geçmiş olsun ziyaret gerçekleştirdi. Depremden olumsuz etkilenen İzmir’de incelemelerde bulunan SAİK yönetimi, Ege Bölgesi Sanayi Odası’nda Ticaret Odası Sigortacılık Meslek Komitesi tarafından düzenlenen toplantıya katıldı. Toplantıya SEİK (Sigorta Eksperleri İcra Komitesi) ve DASK yöneticileri de katılım gösterdi. Depremin sigorta sektörü açısından etkilerinin ele alındığı toplantıda hasarlara dair yapılabilecek çalışmalar değerlendirilerek sigortacıların sorunları dinlendi ve çözüm önerileri sunuldu.

SAİK, toplantıda edinilen diğer bilgileri ise şu şekilde aktardı:

“-Deprem sonrası toplamda 14 bin civarında hasar dosyası açılmış olup, yaklaşık 13 bin adedi İzmir merkezi olmuştur. Yaklaşık olarak 50 bin civarında dosya açılabileceği konusunda öngörülerde bulunulmuştur.

-DASK, İzmir merkezde hasar gören sigortalı vatandaşlara yönelik yoğun çalışmalarda bulunmakta olup ilk hasar ödemesi de 2 Kasım’da yapılmıştır. Tamamıyla yıkılan bir binanın yakın çevresinde DASK iletişim alanı açılarak vatandaşlara hasar süreçlerine dair bilgilendirme yapılacaktır.

-Gelecek hafta TOBB SAİK ve DASK yöneticileri bir toplantı gerçekleştirmeye karar vermiştir. Toplantıda ana gündem olarak acenteler ve müşterileri arasında olası sorun ve çözümler konusu olacaktır.”

Avatar

Esra Nur Mocu

esra@sigortacigazetesi.com.tr

İlginizi Çekebilir