Teknoloji start-up’ları Milano’da yarışacak

 Teknoloji start-up’ları Milano’da yarışacak

Teknoloji start-up’ları bu yıl Milano’da yarışacak.

Kaspersky Innovation Hub (IHub), yenilikçi teknoloji girişimleriyle işbirliği kurmak için tasarlanan Açık İnovasyon Programı çerçevesinde yürüttüğü çalışmalar için yeni başvuruları bekliyor. Siber güvenlikle ilişkili çözümler geliştiren tüm girişim ekipleri ve bireysel projeler bu programa başvurma hakkına sahip.

Teknoloji tabanlı en iyi girişimler pilot projelerin bir parçası olmaya davet ediliyor. Burada girişimciler, Kaspersky ile birlikte ürün geliştirmek için çalışacak ve ürünlerini tüm dünyaya tanıtma fırsatı yakalayacak. Girişimciler ayrıca teknik konularda ve şirket yönetimi hakkında eğitimler alacak. Pilot aşamasını geçenler Kaspersky kanal ortaklarına (distribütörler ve bayiler), müşterilerine ve müşteri adaylarına erişebilecek.

49 ÜLKEDEN 258 BAŞVURU YAPILMIŞTI

2019 yılında IHub’a 49 ülkeden 258 başvuru yapılmıştı. Milano’da düzenlenen Demo Gününde fikirlerini sunan 12 finalist girişimden dördü Endüstriyel Nesnelerin İnterneti (IIoT), ulaşım, blok zinciri ve dolandırıcılık önleme teknolojileri alanlarında birinci oldu. Kazanan girişimler Kaspersky ile ortak çalışma yapma fırsatı yakaladı ve ürünlerini tüm dünyada tanınan bir siber güvenlik markasının desteğiyle piyasaya çıkardı.

Bu yıl adaylar, Kaspersky Innovation Hub ve lider global kurumsal inovasyon platformu F6S tarafından hazırlanan yarışmalara katılmaya davet edildi. Tüzel kişiliğe sahip, ürün veya prototipleri bulunan, çok sayıda anlaşma yapmış ya da pilot projeler üzerinde çalışan girişimler için başvurular başladı. Teknik ve kurumsal onay ile birlikte girişimlerin yatırım fırsatları da F6S Corporate Innovation Analyst Insights ürünün yardımıyla Kaspersky ekibi tarafından değerlendirilecek. Girişimlerin sundukları ürün veya teknolojilerin somut siber güvenlik kullanım senaryolarındaki becerisi dikkate alınacak. Seçim sürecinde uzmanlar ayrıca, girişimlerin küresel siber güvenlik çalışmalarında Kaspersky IHub ile birlikte çalışmaya ne kadar hazır olduklarını ve ilgi gösterdiklerini değerlendirecek.

Demo Seçim Günleri 27-28 Mayıs tarihlerinde Milano’da gerçekleşecek.

‘GİRİŞİMLERİ DESTEKLİYORUZ’

Kaspersky Innovation Hub Müdürü Vitaly Mzokov, “Yenilikçi girişimleri yeniden davet etmekten ve onlara Kaspersky gibi global bir lider ile birlikte çözümlerini onaylatma, büyütme ve ölçeklendirme fırsatı sunarak büyümelerini desteklemekten memnuniyet duyuyoruz. Güçlerimizi birleştirerek teknolojilerimizi iyileştirebilir, güvenlik ihtiyaçlarını hep birlikte daha hassas ve verimli şekilde karşılayabilir ve The Open Innovation Program’ın değerini ortaya koyduğu siber bağışıklık fikrine destek olabiliriz. Yalnızca teknoloji odaklı yeni girişimciler için değil müşterilerimiz için de bu yolda çalışmayı sürdürmekten mutluluk duyuyoruz” açıklamalarında bulundu. 

Seçilen girişimciler projelerini bu yılki Demo Seçim Günleri’nde jüriye sunmak için davet edilecek. Etkinlik 27-28 Mayıs tarihlerinde Milano’da gerçekleşecek. Daha fazla bilgiye ve başvuru formuna bu adresten ulaşabilirsiniz. İnternet üzerinden başvurular 30 Nisan 2020 tarihinde sona erecek.

İlginizi Çekebilir