“Tamamlayıcı Sağlık ile ek ücret ödemeye son” Cigna Sağlık GMY’si Şuayipoğlu 5N1S’de

 “Tamamlayıcı Sağlık ile ek ücret ödemeye son” Cigna Sağlık GMY’si Şuayipoğlu 5N1S’de

5N1S programımıza katılan Cigna Sağlık Hayat ve Emeklilik Genel Müdür Yardımcısı Melda Şuayipoğlu Sigortacı Gazetesi izleyicilerine özel bilgilendiremelerde bulundu. Cigna olarak tazminat ödemenin ötesinde sigortalıların sağlıklarını hiç kaybetmemeleri için ek hizmetler sağladıklarını ifade eden Şuayipoğlu, pandemi ve sağlık sigortaları hakkında son derece değerli açıklamalarda bulundu.

5N1S programımıza katılan Cigna Sağlık Hayat ve Emeklilik Genel Müdür Yardımcısı Melda Şuayipoğlu, Cigna Sağlık olarak sundukları sağlık çözümleri ve ek hizmetler ile ilgili çok önemli bilgileri Sigortacı Gazetesi izleyicileriyle paylaştı. Cigna olarak tazminat ödemenin ötesinde sigortalıların sağlıklarını hiç kaybetmemeleri için ek hizmetler sağladıklarını ifade eden Şuayipoğlu, pandemi ve sağlık sigortaları hakkında son derece değerli açıklamalarda bulundu.

Şuayipoğlu, “Türkiye’de devletin sunduğu sağlık hizmetleri Avrupa’daki pek çok ülkeye nazaran çok iyi bir seviyede fakat bunun yanında, özel hastanelerde muayene ve tedavi olmak isteyen vatandaşlar için özel sağlık sigortası bir alternatif olarak sunuluyor. Bunun yanında daha geniş bir kitleye hitap eden tamamlayıcı sağlık sigortalarımız da SGK anlaşmalı özel hastanelerde makul primler ile ve ek ücret ödemeden vatandaşlarımızın hizmet almasını sağlıyor” dedi.

‘PANDEMİ İLE BERABER HİZMETLER YENİDEN ŞEKİLLENDİ’

“Pandemi öncesi sağlık sigortası bilinci belirli bir seviyedeydi” diyen Şuayipoğlu, pandemi dönemi ile birlikte rakamlardaki değişimleri şöyle aktardı: “Pandemi ile beraber bu hizmetler yeniden şekillendi. Şu anda sağlık sigortası kapsamında yaklaşık 4 milyon vatandaşımız var. Tabii ki bu nüfusa oranla %5 seviyesinde, önemli bir gelişim alanımız var ve hızlı bir büyüme trendi var. Aralık ayında üretim rakamları özel sağlık tarafında 7.8 milyar liraya kadar ulaştı. Tamamlayıcı sağlık tarafında ise bu rakam 1.5 milyar seviyesinde ama büyüme hızı olarak %52’leri telaffuz edebiliriz.”

Sektörün pandemi dönemine çok hızlı reaksiyon verdiğini belirten Şuayipoğlu, “Daha önce salgın hastalıklar poliçe özel şartlarında istisna olmasına rağmen ve buna rağmen hiçbir poliçede bir risk primi tahsil edilmemesine rağmen pandeminin hemen akabinde sektörün bütün şirketleri COVID-19’a bağlı tedavi teminatlarını ödediklerini ilan ettiler. Cigna Sağlık Hayat ve Emeklilik olarak biz de COVID-19 bağımsız, COVID-19 dahil ve türevleri de dahil olmak üzere salgın hastalıkların tedavisini kapsamımıza aldık. Sadece sunduğumuz muayene ve tedavi masrafları değil bu ürünlerimizle sağlık giderlerini yönetebilecek check-up, asistans gibi zenginleştirmelerle farklı yan faydalar sağlıyoruz. TSS ürünümüzü sigortalılarımızın sadece sağlık sorunu yaşadıklarında değil devamlı sağlıklı kalabilmek ve iyi hissedebilmeleri için yan hizmetler ile donandırdık. Bu dönemde asistans hizmetimizi online ile zenginleştirdik. Hem fiziki rahatsızlıklar hem ruhsal rahatsızlıklar için uzaktan tedavi ve görüş alma imkanı sunuyoruz. Poliçe sahibi olma sürecini de tamamen dijital bir altyapı üzerine yatırdık. Dijital onay ile sigortalılarımız hızlı bir şekilde hizmet alma, teklif alma ve poliçeye sahip olma imkanına sahipler” diye konuştu.

Avatar

Esra Nur Mocu

esra@sigortacigazetesi.com.tr

İlginizi Çekebilir