“Sürdürülebilirlik ve başarı” 5N1S konuğumuz HDI Sigorta Genel Müdürü Ceyhan Hancıoğlu

 “Sürdürülebilirlik ve başarı” 5N1S konuğumuz HDI Sigorta Genel Müdürü Ceyhan Hancıoğlu

Hem sigorta sektörünün hem de HDI Sigorta’nın 2020 yılını değerlendiren HDI Sigorta Genel Müdürü Ceyhan Hancıoğlu, başarı ve sürdürülebilirlik hakkında da görüşlerini paylaştı.

Sigorta sektörünün 2020 yılı değerlendirmesini yaparak sözlerine başlayan HDI Sigorta Genel Müdürü Ceyhan Hancıoğlu, “Hiçbirimizin öngöremediği virüs tüm rakamları alt üst etti. Mart – Nisan aylarında hem sektör hem şirket olarak hem de tüm sektörlerin canı yandı bu durum rakamlara da yansıdı. 1 Hazirandan itibaren ise hem HDI Sigorta hem de sektör olarak bir toparlanma sürecine girdik ve rakamları pandemi öncesine getirerek seneyi kapattık. Sigortacılar olarak her şeye rağmen en az etkilenen sektörlerden biriyiz” şeklinde konuştu.

Başarının sürdürülebilirlik ve özgürlükten geçtiğini söyleyen Hancıoğlu,“Yöneticiyseniz hakkını vermeniz lazım, yeteri kadar özgür olmanız lazım. Ama bu özgürlük başarı ile sınırlı. Başarılı olduğunuz sürece özgürsünüz dedi.

HDI Sigorta’nın spor alanında sponsorluk anlaşmaları ile ilgili “Ülkeyi ve sporu her noktada kucaklamak istiyoruz” diyen Hancıoğlu, spor kulübü sponsorluklarıyla ilgili şunları kaydetti: “35 tane spor kulübü ile temas halindeyiz. Türkiye’nin her tarafında küçük veya büyük kulüplerde varız, herkesi kucaklamaya çalışıyoruz.”

HDI Sigorta’nın hayata geçirdiği radyo yayınları ile ilgili de konuşan Hancıoğlu, “İletişime inanan bir şirketiz. İstanbul trafiğinde radyo yayınları ilaç gibi geliyor. Sigortacıların da kendilerini anlatmaya hala ihtiyacı var. Kendimizi anlatmak adına bir şeyler yapabiliriz, bu yüzden insanlara en kolay ulaşmanın yolunu radyo mecrası olarak görüyorum. Burada sadece müşteriler ve vatandaşlar değil, sektöre girecek insanlara ve sigortacılığı sevdirmek adına da yayın yapıyoruz” dedi.

İlginizi Çekebilir