“Sigortacılığı acentelerin dışında düşünmek mümkün değil” Ana Sigorta Yönetim Kurulu Başkanı Kantürk Öztürk 5N1S’de

 “Sigortacılığı acentelerin dışında düşünmek mümkün değil” Ana Sigorta Yönetim Kurulu Başkanı Kantürk Öztürk 5N1S’de

Sektörün en yeni oyuncularından biri olan Ana Sigorta, sigorta sektörüne yeni bir renk getirmek için düğmeye bastı. Sigorta acentelerinin önemine değinen Ana Sigorta Yönetim Kurulu Başkanı Kantürk Öztürk, “Sigortacılığı acentelerin dışında düşünmek mümkün değil” dedi.

Türk sigorta sektörünün en yeni oyuncularından biri olan Ana Sigorta, sigorta sektörüne yeni bir renk getirmek için düğmeye bastı. 5N1S’ye konuk olan Ana Sigorta Yönetim Kurulu Başkanı Kantürk Öztürk, sektördeki tecrübelerini ve Ana Sigorta olarak hedeflerini anlattı. Sigortacılık serüveninin 1990 yılında başladığını söyleyen Öztürk, “2020 yılı bizim için bir yatırım fırsatıydı. Uzaktan çalışabildiğimizi ve büyük ofislere gerçekten ihtiyacımızın olmadığını öğrendiğimiz bir yıl oldu. Fakat bir süre sonra evden çalışmanın mutsuzluk yarattığı, işyerindeki temasın kıymetini anlamaya başladık” dedi.

“Hazırlık sürecinde başarısız olursanız, başarısızlığa hazırlanıyorsunuz demektir” diyen Öztürk, Ana Sigorta’nın acente stratejisini de anlattı. Öztürk, “Sigortacılığı acentelerin dışında düşünmek mümkün değil. Sektörde dijitalleşme anlamında yanlış bir algı var. Dijitalleşme denildiğinde şirketlerin acenteler olmadan ürünleri sigortalılara satacakları düşüncesi var. Ana Sigorta olarak acenteler olmadan bir sigortacılık planlamayı düşünmüyorum. Satış mantığımızın merkezinde acenteler olacak. Dijitalleşmeyi de baştan sona acentelerimiz ve sigortalılarımızın yaşamını kolaylaştırmak adına planlayacağız” diye konuştu.

İlginizi Çekebilir