Sigortacı Gazetesi Instagram canlı yayınları başladı: “Pandemi ile resetlenmiş dünyada yeni sigortacılık modelleri öne çıkacak”

 Sigortacı Gazetesi Instagram canlı yayınları başladı: “Pandemi ile resetlenmiş dünyada yeni sigortacılık modelleri öne çıkacak”

COVID-19 sonrasında sektörün izleyeceği değişim Sigortacı Gazetesi Instagram canlı yayınlarında tartışıldı.

Sigortacı Gazetesi Instagram kanalı üzerinden düzenlediği canlı yayınlarla sektörün nabzını tutmaya başladı. Yazarlarımız Guy Carpenter Türkiye Genel Müdürü Okan Utkueri ve OXYAI Kurucu Ortağı Ali Erhan Tamer tarafından yapılan “Pandemi ile resetlenmiş dünyada yeni sigortacılık modelleri” başlıklı canlı yayınlanan tartışmada COVID-19 sonrasında sektörün geleceğiyle ilgili önemli değerlendirmelerde bulunuldu.

ÜRÜN DEĞİL HİZMET ÖNE ÇIKIYOR

Amazon ve Airbnb gibi şirketlerden örnek vererek bu kurumların artık üründen ziyade verdikleri hizmetlerle öne çıktığını ifade eden Ali Erhan Tamer, fark yaratmak isteyen şirketlerin hizmetleriyle farklılaşmaya gayret etmesi gerektiğini, aksi halde uzun süre piyasada kalmakta zorlanacaklarını söyledi. Tamer, verilen hizmetin kalitesi ve farkının ürün fiyatının bile önüne geçtiğini dile getirdi.

GÜVENLİ HİSSETTİĞİMİZ ALANLAR YERLE BİR OLDU

Sektörün yeni tip koronavirüs COVID-19’dan önümüzdeki dönemde çok bahsedeceğini belirten Okan Utkueri, “Uçak çarpması gibi, kimsenin ihtiyaç duyduğunu ve gerçekleşebileceğini düşünmediği bir teminat vardı ama gerçekleşti. Özellikle sigortacılara olarak ‘Kimse beklemiyordu ama oldu’ şeklindeki riskler arasında artık COVID-19’u da anlatacağız. Salgınla beraber alıştığımız ve güvenli hissettiğimiz birçok şey yerle bir oldu” şeklinde konuştu.

Avatar

Esra Nur Mocu

esra@sigortacigazetesi.com.tr

İlginizi Çekebilir