Sigorta Tatbikatçıları Derneği Genel Kurulu yapıldı: STD’de Başkan Fahri Altıngöz

 Sigorta Tatbikatçıları Derneği Genel Kurulu yapıldı: STD’de Başkan Fahri Altıngöz

STD, pandemi tedbirleri kapsamında ertelediği 2018-2020 yılları Olağan Genel Kurul Toplatısı’nı gerçekleştirdi. Yönetim Kurulu üyeleri Genel Kurul sonrası ilk yönetim kurulu toplantısını gerçekleştirerek görev bölümü yaptı. Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Fahri Altıngöz, Başkan Yardımcılığı’na Menekşe Uçaroğlu , Yazmanlığa Faruk Ömrüuzak, Saymanlığa Ahmet Yaşar, Üyeliklere Mehmet Kalkavan, Muhittin Karaman ve Süha Çele getirildi.

Sigorta Tatbikatçıları Derneği’nin (STD) pandemi tedbirleri kapsamında ertelenen 2018 – 2020 yılları Olağan Genel Kurul toplantısı 30 Mart 2021 Salı günü gerçekleştirildi. Aksigorta Genel Müdürlük binasında toplanan Genel Kurul Yönetim Kurulu Başkanı Fahri Altıngöz’ün sektörde yaşanan gelişmeler ve mevzuat düzenlemeleri ile ilgili bilgilendirmeleri ile açıldı.

Akabinde yapılan oylama sonucu Divan Başkanlığı’na Bülent Somuncu, Başkan Yardımcılığı’na Süha Çele ve Kâtipliğe Tanju Akyol oy birliği ile seçilerek Divan Kurulu oluşturuldu. Ulu Önder Atatürk ve aziz şehitlerimiz ile sektörümüze hizmeti geçmiş ebediyete intikal eden üye ve meslektaşlar adına 1 dakikalık saygı duruşu yapılarak 2018 – 2019 – 2020 yılı Faaliyet Raporu ve Denetim Kurulu Raporu ile mali tablolar Faruk Ömrüuzak tarafından okunarak görüşe sunuldu.

Yönetim ve Denetim Kurullarının ayrı ayrı oybirliği ile ibra edilmesinin ardından 2020 – 2022 yılları Çalışma Raporu ve Bütçe Tasarısı okunarak oybirliği ile kabul edildi.

Yönetim Kurulu üyeleri Genel Kurul sonrası ilk yönetim kurulu toplantısını gerçekleştirerek görev bölümü yaptı. Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Fahri Altıngöz, Başkan Yardımcılığı’na Menekşe Uçaroğlu , Yazmanlığa Faruk Ömrüuzak, Saymanlığa Ahmet Yaşar, Üyeliklere Mehmet Kalkavan, Muhittin Karaman ve Süha Çele getirildi.

2021 – 2022 yıllarında görev yapacak yeni Yönetim ve Denetim Kurulları ile Disiplin Kurulu Üyelerinin seçimi sonucunda;

Yönetim Kurulu Asıl Üyeliklerine;
Fahri Altıngöz (Aksigorta) Faruk Ömrüuzak (İstanbul Üniversitesi – TSEV) , Menekşe Uçaroğlu (IUC), Ahmet Yaşar (Quick Sigorta), Mehmet Kalkavan (TSEV), Muhittin Karaman (Milli Re), Süha Çele (Eureko Sigorta)

Yönetim Kurulu Yedek Üyeliklerine;
Hazım Tümtürk, Ebru Yüksekbilgili, Ali İzzet Börü , Özer Şimşek, Hamdi Sarıkaya

Denetleme Kurulu Asıl Üyeliklerine;
Mehmet Yazıcı, Candan Özcan, Cengiz Diren

Denetleme Kurulu Yedek Üyeliklerine;
Feridun Özünal, Atila Yalçın, Ayşe Taylan

Disiplin Kurulu Üyeliklerine;
Cengiz Akatlı, Bülent Somuncu, Nihat Tavşanlı

Disiplin Kurulu Yedek Üyeliklerine;
Necdet Atakul, Mahmut Ömer Altuğ, Suphan Altınordu

oy birliği ile seçildiler.

İlginizi Çekebilir