“Sigorta sektörüne desteğimiz devam edecek”

 “Sigorta sektörüne desteğimiz devam edecek”

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, ekonomi tarafından sigorta sektörüne verilen önemin ve desteğin önümüzdeki dönemde de devam edeceğini dile getirdi.

Berat Albayrak’ın görevi bırakmasından sonra Hazine ve Maliye Bakanı olarak göreve başlayan Lütfi Elvan, Bakanlığın 2021 yılı bütçe kararlarının masaya yatırıldığı TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda sigorta sektörüyle ilgili görüşlerini dillendirdi. Elvan, ekonomi tarafından sigorta sektörüne verilen önemin ve desteğin önümüzdeki dönemde de devam edeceğini dile getirdi.

‘SEKTÖRÜN GELİŞMESİ İÇİN ÇABALAR DEVAM EDECEK’

Özellikle faizsiz araçların güçlendirilmesi ve dolayısıyla katılım sigortacılığında pastanın büyütülmesini hedeflediklerini belirten Elvan, hem sigortacılık hem de emeklilik sektörünün geliştirilmesi için çalışmalarına devam edeceklerini söyledi. Risk yönetiminde daha etkin bir sektör oluşması yönünde de gayretlerinin olduğunu belirten Elvan, Türkiye Reasürans’a verilen havuz yönetimi görevlerinin bu alanda bir gelişmeye aracı olacağını ifade etti. Kamu şirketlerinin birleşmesi konusuna da değinen Elvan, böylece sektördeki rekabetin boyutunun ve kalitesinin artacağını söyledi.

Esra Nur Mocu

İlginizi Çekebilir