Sigorta Danışma Merkezlerinin ilki Kahramanmaraş’ta açıldı

 Sigorta Danışma Merkezlerinin ilki Kahramanmaraş’ta açıldı

Kahramanmaraş depremlerinden etkilenen acentelerin faaliyetlerini sağlıklı şekilde sürdürmesi için hazırlanan Sigorta Danışma Merkezlerinin ilki Kahramanmaraş’ta açıldı. 

Kahramanmaraş depremlerinden etkilenen acentelerin faaliyetlerini sağlıklı şekilde sürdürmesi için hazırlanan konteyner “Sigorta Danışma Merkezi’nin tesliminde SEDDK Başkanı Mehmet Akif Eroğlu, Türk Reasürans Genel Müdürü Selva Eren ve TOBB- SAİK Başkanı Levent Korkut açıklamalarda bulundu.

Deprem bölgesine ziyaretler sırasında acentelerin çalışma ortamlarının bulunmadığına dair bildirimlerde bulunduğunu ve konteyner talepleri aldıklarını belirten SEDDK Başkanı Mehmet Akif Eroğlu, “DASK 100 konteyner verdi. Bugün acentelerimiz çok mutlu. Acentelerimize refah bir çalışma ortamı sunduk. Böylece acentelerimiz sigortalıları burada dinleyecek, poliçelerini burada üretecekler.”

DASK’TAN 100 ADET KONTEYNER

Deprem bölgesindeki acentelerin işlerini sürdürebilmeleri için 100 konteyner veren DASK’ın teknik işleticiliğini üstlenen Türk Reasürans’ın Genel Müdürü Selva Eren, “Bölgeye yapmış olduğumuz ziyaretlerimizde acentelerimizin iş yerlerini kaybettiklerini ve mesleklerini sürdüremediklerini gördük. Acentelerimizin bu taleplerini karşılamak adına yaklaşık 100 adet koyteynerın hazırlığını bitirerek Kahramanmaraş ilimizdeki Sigortacılar Sokağı’na ilk teslimatı gerçekleştirdik. Hatay ve diğer şehirlerimize de konteyner teslimatlarını yapıyor olacağız” dedi.

‘ACENTELERİN YANINDA OLACAĞIZ’

TOBB- SAİK Başkanı Levent Korkut ise “Acentelerin hasar gördüğü tüm illere de 100’e yakın konteyneri yerleştirip acentelerin üretimlerine devam etmesi ve sektörde kalıcı olmaları konularında yanlarında olacağız. Meslektaşlarımız her türlü ihtiyaçlarını bize bildirebilirler. Yetkililerle görüşüp söz konusu ihtiyaçların çözümü için elimizden geleni yapacağımızdan hiç kimsenin şüphesi olmasın” şeklinde konuştu.

İlginizi Çekebilir