SFS Danışmanlık Genel Müdürü Murat Atıcı sektör basını ile buluştu

 SFS Danışmanlık Genel Müdürü Murat Atıcı sektör basını ile buluştu

SFS Danışmanlık Genel Müdürü Murat Atıcı sektör basını ile bir araya geldi. Atıcı, sektörün dijital dönüşümü ve geleceğin sigortacılığı hakkında görüşlerini aktardı.

SFS Danışmanlık Genel Müdürü Murat Atıcı sektör basını ile bir araya geldi. Sektörün dijital dönüşümüne değinen Atıcı, dijital tarafın hem Türkiye’deki hem de yurtdışındaki müşterilere daha hızlı çözümler üreten bir alan sağladıklarını belirtti. Sigortacılıkta konuşulan her şeyin yazılıma dönüştüğünü kaydeden Atıcı, poliçe üretiminin ve hasar tespitlerinin karşılanmasının da yazılım çözümleriyle olduğunu ifade etti.

‘STRATEJİMİZİ 3 ALANA YAYIYORUZ’

Atıcı, konuşmasının devamında geleceğin sigortacılığı ile ilgili görüşlerini aktararak, şirket olarak öncelikli stratejilerini şu şekilde anlattı: “İlk olarak önceliğimiz ana sigortacılıkta faaliyetimize devam ederek organik büyüme sağlamak. İkinci olarak ise dijital. Şirket ana sigortacılıkta ne kadar büyüyorsa dijitalde de o kadar büyüyecek. Üçüncü önceliğimiz ise insurtech teknoloji. Şirket olarak stratejimizi 3 alana yayıyoruz. Bu alanlarda sigorta yapmayı öngörüyoruz. Önümüzdeki dönemde yapacağımız faaliyetler bu şekilde işliyor olacak.”

Dijitalde uygulamadan bağımsız yapılar oluşturduklarına dikkat çeken Atıcı, “Müşterimizi kendi müşterisine daha yakın hale getirirken, yine kendi müşterisine değer mekanizmaları üretebileceği dijital platformları oluşturuyor olacağız” dedi.

İlginizi Çekebilir