SEDDK Başkan Vekili Ali Ersoy, TSB’nin genel kurul toplantısına katıldı

 SEDDK Başkan Vekili Ali Ersoy, TSB’nin genel kurul toplantısına katıldı

Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu (SEDDK) Başkan Vekili Ali Ersoy, 1 Nisan 2022 tarihinde Türkiye Sigorta Birliği’nin Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısına katıldı.

Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu (SEDDK) Başkan Vekili Ali Ersoy, 1 Nisan 2022 tarihinde Türkiye Sigorta Birliği’nin Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı’na katıldı.

Sigorta ve Özel Emeklilik sektöründe faaliyet gösteren şirketlerin üst düzey yöneticilerinin katıldığı toplantının açılışında Türkiye Sigorta Birliği Başkanı Atilla Benli, SEDDK Başkan Vekili Ali Ersoy ve Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Murat Zaman sektöre yönelik konuşma gerçekleştirdiler.

Ali Ersoy konuşmasında, tüm çalışmalarının temelinde; sigortalıların hak ve menfaatlerinin korunması ile sektörün istikrarının sağlanması olduğuna dikkat çekti. Ersoy, “Bütün paydaşları ile istişare eden bir kurum olan SEDDK için TSB çok önemli bir paydaş. Gelen her bilgiyi canı gönülden değerlendiriyoruz. 2021 yılında ekonomik paketlerin her birinde sigorta ve BES’in yer alması, sektörün ekonominin her bir çarkı ile uyum içinde çalıştığının göstergesidir. 2022 yılının BES ve sigorta yılı olmasını umuyorum” diye konuştu.

“KİŞİ BAZLI SİGORTA UYGULAMASINI HAYATA GEÇİRMELİYİZ”

Son dönemde yapılan çalışmalar ve yakın dönem planları ile ilgili de bilgi veren Ersoy sözlerini şöyle sürdürdü: “Türk modeli olarak adlandırdığımız Katılım Sigortacılığı düzenlemesini Birleşik Arap Emirlikleri, Katar ve diğer Arap ülkelerindeki sigortacılık otoriteleri ile 25 şirkete anlattık. Sonuçta yatırım yapmak için bizimle beraber ülkemize geldiler. Bu konuyu çok önemsiyoruz. 2022 yılında Özel Sağlık Sigortası’nın daha az maliyetle nasıl yapılabileceğinin temaslarını yürütüyoruz. KVKK konusunda yine sektör temsilcilerimizle temas hâlindeyiz. 2030 ve 2053 hedefleri doğrultusunda sıfır karbon salımı için, çevreye zarar veren hususları kontrol altına almak için harekete geçmeliyiz. Dijital Poliçe konusunda yasal bir düzenlemeye ihtiyaç var. Doğrudan Tanzim konusunda çok güzel bir rapor ortaya çıkmış, gönüllü bir şekilde ve kategori koyarak biz bu işi yapabiliriz. Ardından da kişi bazlı sigorta uygulamasını hayata geçirmeliyiz.”

İlginizi Çekebilir