Satışçılar için A’dan Z’ye Sigortacılık Eğitim Programı 9 Mart’ta başlıyor

 Satışçılar için A’dan Z’ye Sigortacılık Eğitim Programı 9 Mart’ta başlıyor

TSEV’in sigorta satışında görev alanlar ile onlara destek veren sigorta şirketi çalışanları düşünülerek dizayn edilen Satışçılar için A’dan Z’ye Sigortacılık Eğitim Programı online olarak 9 Mart’ta başlayacak. Program online platformda canlı olarak gerçekleştirileceğinden özellikle İstanbul dışında görev alanlar için önemli bir fırsat sunuyor.

TSEV (Türk Sigorta Enstitüsü Vakfı) tarafından, sigorta satışında görev alanlar ile onlara destek veren sigorta şirketi çalışanları düşünülerek dizayn edilen program, online platformda canlı olarak gerçekleştirileceğinden özellikle İstanbul dışında görev alanlar için önemli bir fırsat sunuyor. Sisteme giriş yapan eğitmen ve katılımcılar için sanal bir sınıf oluşturulacak; katılımcılar canlı olarak (tercihe göre yazılı, sesli veya görsel) sorularını eğitmene yöneltebilecek ve eğitmen de bu soruları yanıtlayacak. Dersi kaçıranlar veya yeniden izlemek isteyenler için kayıtlar 48 saat erişime açık tutulacak.

Hedef kitlenin satışçılar olması nedeniyle, program “Bir satışçının sahip olması gereken bilgiler nelerdir?” sorusundan hareket edilerek tasarlandı. Bu çerçevede genel sigorta bilgilerinin yanı sıra satış esnasında ihtiyaç duyulan mevzuat bilgisi ile satışa konu olan branşlara ilişkin bilgiler programda ele alınacak. Hedef kitle dikkate alınarak satış yaklaşımlarının ele alındığı 12 saatlik bir modül de programa eklendi. İkinci kez düzenlenmekte olan program 2020 yılında başarıyla tamamlandı. İstanbul içi ve dışı katılımlarla gerçekleşen programda arzu edilen amaç gerçekleşti. Katılımcı geri bildirimleri, eğitmen görüşleri ve Vakıf yönetimi tespitleri çerçevesinde revize edilen programda bu yıl, eğitim sonunda katılımcılara bir sınav yapılacak ve başarılı olanlara sertifikaları takdim edilecek; başarılı olamayanlara ise katılım belgesi verilecek. Program Ekim 2020’de Hayat Dışı branşında ilk kez gerçekleşmişti.

9 Mart’ta başlayacak olan “Hayat Dışı” ve “Hayat & BES” olarak iki ayrı branşta oluşturulan programda hayat dışı içerik 95 saatten oluşurken; “Hayat & BES” 71 saatlik bir içeriğe sahip. Erken ödemede ve kayıt olacak kişi sayısına bağlı olarak değişik oranlarda indirimlerin uygulandığı bu programla ilgili detaylara www.tsev.org.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir