Salgın hastalıkları konu alan en iyi 5 yapım

 Salgın hastalıkları konu alan en iyi 5 yapım

Uzun yıllar sonra ilk kez küresel anlamda bu denli büyük etkileri olan bir salgın yaşanıyor. Tüm dünyada hayatın durma noktasına geldiği ve evde olmak zorunda olduğumuz bu günlerde hepimiz bilgisayar, ya da akıllı cihazlarımızın başındayız. İşte bu süreçte hala izlemeyenler için mutlaka izlenmesi gereken salgınla ilgili yapımları sizler için derledik.

The Rain

salgini-anlatan-en-iyi-yapimlar

İskandinav yapımı olan bu dizide ölümcül bir yağmur sonrasında İskandinav nüfusunun büyük bir kısmı yok olmuş, dizinin başrol oyuncuları olan iki kardeş hayatta kalmayı başarabilmişlerdir. Bu felaketten kurtulan iki kardeş diğer yaşayanları bulmak ve yeni bir hayat kurmak için harekete geçerler. Fakat unutmamaları gereken bir şey vardır. Yağmur her yağdığında tek damlası bile onları öldürebilir.

Pandemic: How to Prevent an Outbreak

salgini-anlatan-en-iyi-yapimlar

Netflix orijinal yapımı How to Prevent an Outbreak belgesel dizisi salgın hastalıklarla boğuşan bir toplumu, virüs korkusuyla yaşayan insanları, oluşan kaos ortamını ve sağlık çalışanlarının zorlu koşullar altında virüse karşı vermiş oldukları mücadeleleri anlatıyor.

The Between

salgini-anlatan-en-iyi-yapimlar

Dizi, 21 yaşın üstündeki herkesin aniden ortaya çıkan viral bir salgın sonucu öldüğü Pretty Lake kasabasında hayatta kalan bir grup genci anlatıyor. Bu virüs sonrası şehrin 10 mil çapındaki alanın karantina altına alınmasıyla hayatta kalanları kurtarabilmek için tedavi ve kurtuluş yolları aranır.

Coronavirus, Explained

salgini-anlatan-en-iyi-yapimlar

Mini belgesel “Coronavirus, Explained”, içinde bulunulan bu süreci algılama sürecinde size yardımcı olabilir. Netflix-Vox işbirliğinde üretilen belgesel, salgını, salgınla mücadele çabalarını ve salgının ruh sağlığına etkilerini yönetmenin yollarını inceliyor.

Salgın – Contagion

salgini-anlatan-en-iyi-yapimlar

Hava ve solunum yoluyla bulaşan ve insanları birkaç gün içinde öldüren ölümcül bir virüs salgın şeklinde yayılmaktadır. Dünya çapında uzmanlardan oluşan medikal bir ekip, hem salgına çare bulmaya hem de insanlarda virüsten daha da hızlı yayılan panik halini kontrol altına almaya çalışırlar.

Gizem Tufan

İlginizi Çekebilir