SAİK yönetimi SEDDK yöneticileri ile online toplantıda bir araya geldi

 SAİK yönetimi SEDDK yöneticileri ile online toplantıda bir araya geldi

TOBB SAİK yönetimi, 6 Nisan 2021 tarihinde SEDDK yöneticileri ile online toplantı gerçekleştirdi. Toplantının gündem konusu ise taslak çalışmaları uzun süredir devam eden ‘Sigortacılık Kapsamında Değerlendirilecek Faaliyetlere, Tüketici Lehine Yapılan Sigorta Sözleşmeleri ile Mesafeli Akdedilen Sigorta Sözleşmelerine İlişkin Yönetmelik’ oldu.

TOBB SAİK yönetimi 6 Nisan’da SEDDK yöneticileri ile online toplantıda bir araya geldi. Video konferans aracılığıyla yapılan toplantının gündem konusu ise taslak çalışmaları uzun süredir devam eden ‘Sigortacılık Kapsamında Değerlendirilecek Faaliyetlere, Tüketici Lehine Yapılan Sigorta Sözleşmeleri ile Mesafeli Akdedilen Sigorta Sözleşmelerine İlişkin Yönetmelik’ oldu.

TOBB SAİK tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamanın tamamı şöyle:

“Değerli Meslektaşlarımız;

TOBB SAİK Yönetimi, 6 Nisan 2021 tarihinde önemli bir toplantı gerçekleştirmiştir.

SEDDK Yöneticileri ile video konferans aracılığıyla yapılan toplantının ana gündem konusu, taslak çalışmaları uzun süredir devam eden ‘Sigortacılık Kapsamında Değerlendirilecek Faaliyetlere, Tüketici Lehine Yapılan Sigorta Sözleşmeleri ile Mesafeli Akdedilen Sigorta Sözleşmelerine İlişkin Yönetmelik’ olmuştur. Son aylarda taslak ile ilgili olarak SEDDK yöneticileri ile farklı zamanlarda toplantı ve görüşmeler gerçekleştirilmiş olup bu toplantıda da SEDDK tarafından son yapılan revizyonlar görüşülmüştür.

Yaklaşık olarak 3 saat süren toplantıda, SAİK yönetimi son taslakta bulunan ve sigorta acentelerinin hak ve menfaatlerine aykırı olan maddelere kararlılıkla itiraz etmiştir. SAİK yöneticileri, acentelerin aleyhine olan ve acenteleri zora sokacak yönetmelik maddelerinin karşısında olacağını SEDDK yöneticilerine kesin olarak bildirmiştir.

Bilginize sunuyor ve biz acentelerin hakları adına aralıksız çalışmalarını sürdüren İcra Komitemize Ekibimiz adına teşekkür ediyoruz.”

İlginizi Çekebilir