SAİK ve SBM girişimi ile acentelere yönelik bilgi güvenliği eğitim semineri düzenlendi

 SAİK ve SBM girişimi ile acentelere yönelik bilgi güvenliği eğitim semineri düzenlendi

TOBB SAİK ve SBM ortak girişimi ile sigorta acentelerine yönelik Bilgi Güvenliği ve Farkındalığı Eğitim Semineri düzenlendi. SAİK Başkanı Levent Korkut ve SBM Genel Müdürü Murat Hakseven’in de katılım sağladığı seminerde siber saldırılar ve bilgi güvenliğine dair önemli bilgiler ve uyarılar konunun uzmanları tarafından katılımcılara aktarıldı.

TOBB SAİK (Sigorta Acenteleri İcra Komitesi) ve SBM (Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi) ortak girişimi ile sigorta acentelerine yönelik Bilgi Güvenliği ve Farkındalığı Eğitim Semineri gerçekleştirildi. SAİK Başkanı Levent Korkut ve SBM Genel Müdürü Murat Hakseven’in katılımı ile 12 Nisan Pazartesi günü 14.30’da webinar şeklinde düzenlenen eğitimde; siber saldırılar ve bilgi güvenliğine dair önemli bilgiler ve uyarılar konunun uzmanları tarafından katılımcılara aktarıldı.

SAİK Başkanı Levent Korkut’un da konu ile ilgili SAİK’in çalışmalarını katılımcılara aktardığı seminerde acentelerin konu ile ilgili soruları da yanıtlandırıldı.

TOBB SAİK tarafından konuyla ilgili yapılan açıklama ise şu şekilde:

“Değerli Meslektaşlarımız,

Sigorta Acenteleri İcra Komitesi Başkanı Sn. Levent KORKUT ile Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi (SBM) Genel Müdürü Sn. Murat HAKSEVEN ‘in katılımlarıyla, 12 Nisan 2021 Pazartesi saat 14:30’da elektronik ortamda, Sigorta Acentelerine yönelik Bilgi Güvenliği ve Farkındalığı Eğitim Semineri düzenlenmiştir.

Sigorta Acentelerinin katıldığı webinar ‘da, siber saldırılar, bilgi güvenliği ve son dönemde sektörümüzde de rastlanılan sahtekarlıklara dair önemli bilgiler ve uyarılar, konunun uzmanları tarafından katılımcılara  aktarılmıştır.

SAİK Başkanı Sayın Levent Korkut ‘da konu ile ilgili olarak İcra Komitesinin konuya dair görüş ve çalışmalarını da katılımcılara aktarmıştır.

Toplantının son bölümünde Acenteler katılımcılara konu ile ilgili sorularını aktarmışlardır.

Katılımcılardan gelen en önemli sorulardan biri de SBM Genel Müdürü Sayın Murat Hakseven ’e sorulmuş olup, SAİK ’in de hayata geçmesi için uzun süredir çalışma ve girişimlerde bulunduğu SBM kanalı ile tüm sigorta şirketlerinin ekranlarıma kullanıcıların e-devlet şifreleri ile giriş yapması konusu olmuştur.

Soru ve cevap bölümünün ardından toplantı sona ermiştir.

Bilginize sunuyor ve biz Acentelerin hakları adına aralıksız çalışmalarını sürdüren İcra Komitemize Ekibimiz adına teşekkür ediyoruz.”

İlginizi Çekebilir