RS Otomotiv Grubu Tur Assist ile yarattığı sinerjiyle sigorta sektörüne değer katmaya devam ediyor

 RS Otomotiv Grubu Tur Assist ile yarattığı sinerjiyle sigorta sektörüne değer katmaya devam ediyor

Ülkeden çıkış yapma karan almış olan MAPFRE Asistencia ile hızla iletişime geçerek, çok kısa bir süre içerisinde Tur Assist’i satın alarak RS Otomotiv Grup bünyesine katan Ünal Ünaldı ve ekibi basın mensuplarına yeni dönem stratejilerini anlattı.

Tur Assist’in Türkiye’de mevcut güçlü network ve gelişmiş teknolojik alt yapısı, tecrübeli kadrosu ile güçlü marka değeri nedeniyle ülkeden çıkış yapma karan almış olan MAPFRE Asistencia ile hızla iletişime geçerek, çok kısa bir süre içerisinde Tur Assist’i satın alarak RS Otomotiv Grup bünyesine katan Ünal Ünaldı ve ekibi 17 Haziran 2022 tarihinde Radisson Blu Otel terasında sektörün basın mensupları ile bir kahvaltıda buluşarak yeni dönem stratejilerini anlattı.

Tur Assist Yönetim Kurulu Başkanı Ünal Ünaldı hedeflerinin Tur Assist’i eski lider ve yenilikçi günlerine tekrar kavuşturmak olduğunu belirterek, “MAPFRE Asistencia gibi global bir gücün varlığını astın alıyor olmanın haklı gururunu, RS Otomotiv Grubu ailesi olarak hep birlikte yaşıyoruz. Önümüzdeki dönemde grup markalarımızın sinerjisinden de faydalanarak, sektörde fark yaratan bir şirket olma yolunda ilk adımımızı atmış bulunmaktayız. Türk esnaflık prensipleri ile 13 yıl önce temellerini sağlam şekilde atan şirketimiz, sigorta sektörüne geniş bir hizmet sunabilen kurumsal yapısıyla, tüm ekip arkadaşlarımızla el ele, Tur Assist gibi güçlü bir markayı daha da kuvvetli hale getirecek, milli bir sermayeye dönüştürme yolunda tüm imkânlarını kullanacak. Tüm çalışanlarımız, müşterilerimiz, paydaşlarımız, sigorta sektörü ve Türk ekonomisi için hayırlı olmasını temenni ediyorum ve yola bizimle devam edenlerin güvenini de haklı çıkartacağımıza, ekibim adına bizzat söz veriyorum” dedi.

RS Otomotiv Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Sema Tüfekçiler ise şöyle konuştu: “RS Otomotiv Grubu ve Tur Assist uzun yıllardır radarımda olan ve kendi alanlarında çok başarılı bulduğum iki ayrı şirket iken, ne mutlu bana ki bugün artık iki şirket aynı çatı altında ve güçlerini 1+1= 5 yapacak şekilde, değer yaratarak sektörde öncü ve lider olma hedefi ile yoluna devam edecek. Ünal Bey’in hızı, çabuk karar verişi, doğru stratejiler kurması ve çevikliği bu satın alma işlemini gerçekten çok hızlı bir şekilde finalize etti ve satış sonrası bu motivasyon ile ekipler çok kısa süre içinde entegre oldu ve hızla gerekli tüm aksiyonlar, plan ve stratejiler paralelinde alınmaya başladı. KASİDER Kurucu Başkanı olarak, Ünal Bey’in her daim kadına destek konusunda verdiği maddi-manevi destekler için de ayrıca teşekkürlerimi sunmak isterim.”

“Çok güçlü bir markadan kısa bir süre önce devralmış olduğumuz Tur Assist, her zamankinden çok daha güçlü ve pazar lideri olarak yoluna devam edecektir” diyen Tur Assist Genel Müdürü Timur Selçuk Turan şöyle devam etti: “Ekibin saha ve sektör tecrübesi gerçekten çok etkileyici. Bize düşen görev, grubumuzun sinerji ve enerjisi ile Tur Assist’teki ekibimizin enerjisini birleştirerek bu değeri büyük bir güç halinde piyasaya çıkarmaktır. Bunu en kısa süre içinde yapabilmek için ilk günden itibaren hep birlikte kollan sıvayarak bu vizyonumuz doğrultusunda işe başladık. Öncelikle sistem altyapısını yeni nesil, ihtiyaçlara uygun, daha hızlı ve daha efektif yapmak üzere yerel ekibimiz ile yazılım altyapısını düzenlemeye başladık ve inanılmaz hızlı yol aldık. Çok kısa bir süre içinde canlıya alacağımız sistem daha kompakt ve daha işlevsel olacaktır. Tüm ekibimiz ile yol haritamızı paylaştık ve ne mutlu bize ki ortak paydalarda buluştuk. Ekibin müthiş desteği, bize bu satın alma kararımızın ne kadar doğru bir ticari karar olduğunu bir kez daha teyit etti. Ben tüm ekip arkadaşlarıma bu süre içinde ve sonrasında bizlere göstermiş oldukları müthiş destek için tekrar teşekkürlerimi sunmak istiyorum.”

Son bir yıldır genel müdürlüğünü yaptığı Tur Assist’in MAPFRE Asistencia’nın Türkiye’den çıkma kararı almış olmasının ardından birçok yatırımcı tarafından talep gördüğünü aktaran Tur Assist Yönetim Kurulu Üyesi Nihal Asker, bunun marka ve şirket için gurur verici bir gelişme olduğunu dile getirdi. Asker sözlerine şöyle devam etti: “Tüm bu gelişmeler sonucunda RS Otomotiv Grubu’nun Tur Assist’i satın alması şirket içinde ve müşterilerimiz arasında çok büyük bir memnuniyet ve umut ile karşılanmıştır. Bu değişim, çok kısa bir süre içinde hepimizin içine sinerek, hızla yeni döneme geçmemize imkân sağladı. Ben Yönetim Kurulu Üyesi olarak her alanda ekibe destek olmaya devam ederken, KASİDER’de son 3 yıldır beraber çalışma fırsatı bulduğum Sema Tüfekçiler ile Yönetim Kurulu’nda daha çok kadın istihdamı konusunda verdiğimiz çabaya bir katkı olarak, Yönetim Kurulu’nda vizyonlarımızı beraberce icra etme fırsatı bulacağız. Ünal Bey’in bu çağrımıza kulak vererek Yönetim Kurulu’nda kadın istihdam etmesi konusunda destekleri için kendisine teşekkür ediyor, sektörün diğer şirketleri tarafından bu konuda desteğin artarak devamını temenni ediyoruz.”

İlginizi Çekebilir