Quick Sigorta ve Corpus Sigorta Uluslararası Sigortacılık Fuarı’nda

Quick Sigorta ve Corpus Sigorta Uluslararası Sigortacılık Fuarı’nda

Sektör profesyonellerini bir araya getirmek ve iş birliklerini artırmak amacıyla bu yıl ilk kez 3-5 Mart tarihleri arasında Antalya’da düzenlenen Uluslararası Sigortacılık Fuarı ve Kongresi’nde Maher Holding sigorta şirketleri Quick Sigorta ve Corpus Sigorta da yerini aldı.

Türkiye’de ilk defa gerçekleştirilen sigortacılık fuarı Antalya’da sigorta şirketleri, acenteler ve sektör paydaşlarının katılımı ile başladı. Antalya Sigorta Acenteleri Derneği (ANSAD) öncülüğünde, sektör profesyonellerini bir araya getirmek ve iş birliklerini artırmak amacıyla bu yıl ilk kez 3-5 Mart tarihleri arasında Antalya’da düzenlenen Uluslararası Sigortacılık Fuarı ve Kongresi’nde Maher Holding Sigorta Şirketleri Quick Sigorta ve Corpus Sigorta da yerini aldı.

Pine Beach Otel’ de düzenlenen fuar ve kongreye sigortacılık, reasürans, hayat ve emeklilik şirketlerinin yanı sıra, sigorta acenteleri, sigorta ve reasürans brokerları, sigorta eksperleri, tedarikçi firmalar ve insurtech firmaları da katılıyor.

Sigorta sektörü ile kamu ve özel sektör başta olmak üzere ulusal ve uluslararası tüm tarafları bir araya getiren kongrenin açılış konuşmasını ANSAD ve Uluslararası Sigortacılık Fuarı ve Kongresi Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Düzenli yaptı. Organizasyonun ilk gününe Hazine ve Maliye Bakanlığı Bakan Yardımcısı Mahmut Gürcan konuşmasıyla online olarak katıldı. Antalya Vali Yardımcısı Aydın Abak, SEIK Başkanı Ahmet Nedim Erdem, SAIK Başkanı Levent Korkut, Türkiye Sigortalar Birliği Başkanı Atilla Benli, ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Davut Çetin, TOBB Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Ülken katıldı.

“İklim Değişikliği ve Katastrofik Riskler”, “Dijital Sigortacılık” ve “Finansal Sigortacılık” olmak üzere üç ana başlığa odaklanılacak kongrede, Maher Holding Sigorta Grup Başkanı ve Quick Sigorta Genel Müdürü Ahmet Yaşar “Finansal Sigortacılık”; Quick Sigorta Bütünleşik Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Pınar Güzey ise “Dijital Sigortacılık” panelinde konuşmacı olarak yer alacaklar.

SEKTÖRÜN ÖNEMLİ İSİMLERİ AÇILIŞ PROGRAMINDAYDI

Uluslararası Sigortacılık Fuar ve Kongresi hakkında görüş bildiren Maher Holding Sigorta Grup Başkanı ve Quick Sigorta Genel Müdürü Ahmet Yaşar, “Öncelikle bu güzel organizasyonu mümkün kılan ANSAD’a teşekkürlerimi iletmek isterim. Kongrenin açılış programında da yer alan T.C. Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Mahmut Gürcan, Antalya Vali Yardımcısı Aydın Abak, SEIK Başkanı Ahmet Nedim Erdem, SAIK Başkanı Levent Korkut, ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Davut Çetin, TSB Başkanı Atilla Benli ve TOBB Başkanı Hakan Ülken, sektör aktörlerine bilgi ve görüşleriyle katkıda bulundular. Ayrıca bu organizasyon sayesinde pandemi döneminde birbirimizle uzaktan iletişim kurduğumuz bir dönemi sonlandırmış olduk. Sigortacılık sektörüne dair önemli konuların görüşüldüğü bu toplantıda paydaşlarımızla ve acentelerimizle yüz yüze bir araya gelmenin heyecanını yaşıyoruz” dedi.