Quick Sigorta en büyük projesini açıkladı! Quick Sigorta Genel Müdürü Ahmet Yaşar 5N1S’de

 Quick Sigorta en büyük projesini açıkladı! Quick Sigorta Genel Müdürü Ahmet Yaşar 5N1S’de

Quick Sigorta Genel Müdürü Ahmet Yaşar, Quick Sigorta’nın dijital süreçlerinden Agent Değil Acente gibi sektörde büyük bir dönüşüm başlatan uygulamalarına kadar birçok konuyu 5N1S’de anlattı.

Son dönemde hayata geçirdiği projelerle ses getiren Quick Sigorta, Agent Değil Acente uygulamasıyla da sektörde büyük bir dönüşüm başlatmaya aday. Tüm girişimlerin acenteleri ve sektörü yukarı taşıyacak bir projenin parçaları olduğunu söyleyen Quick Sigorta Genel Müdür Ahmet Yaşar, acentelerle aralarında oluşturdukları dinamik ilişkinin ve iş süreçlerinin detaylarını 5N1S’de anlattı.

2020 yılında sigorta şirketlerinin iyi bir birliktelik gösterdiğini söyleyen Ahmet Yaşar, “2020 yılında sektör adına iyi bir sınav verildi. Bu süreçte şunu söyledik: Riskler uyumuyor. Bu dönemde sigortaya ihtiyacın daha fazla olacağını söyledik” dedi. “Dijital doğan bir şirketiz” diyen Yaşar, pandeminin getirdiği dijitalleşmenin Quick Sigorta özelinde şunları söyledi: “En başta ‘Sigortacılığın dijital hali olacağız’ dedik. Çoklu kanal yapısı ile çalışan bir sigorta şirketi olacağımızı söyledik ve acenteler ile birlikte bu süreçleri yönetmek istedik. ‘Evdeyiz Hizmetinizdeyiz’ uygulamasını devreye aldık, pandemide süreçlerin aksamadan evden hizmet veriliyor olabilmesi Türk sigorta sektörünün kapasitesini test etme imkanı sağladı, sektör olarak bu süreçten başarıyla çıktık.”

‘ORTAK AKLI TEKNOLOJİYE DÖKTÜK’

Quick Sigorta’nın büyüme aşamalarının mottolar üzerinden olduğunu söyleyen Yaşar, “Ortak aklı teknolojiye döktük. Son günlerde kullandığımız mottolardan biri bu. Bu sürece ortak aklı teknolojiye dökerek geldik. Burada geçmiş tecrübelerimiz bize çok şey sağladı, projelerimizin hiçbiri tesadüf değil. En büyük proje Quick Sigorta. Dokunmadık bir yer bırakmamaya çalıştık. Duayenler ile proje yaptık, üniversitelere ve sigortacılık okuyan gençlere dokunduk. Her yaştan, sektörün tüm emekçilerine, sektöre gönül verenlere elimizden geleni yapmaya çalıştık” dedi.

3.050 civarında Quick Sigorta acentesi olduğunu ve 5 bin civarında acente başvurusunun beklediğini dile getiren Yaşar, “Kontrollü bir büyüme sağlamaya çalışıyoruz. Buradaki derdimiz nitelikli ve kaliteli bir iş çıkarabilmek” dedi. Agent Değil Acente projesi ile ilgili de konuşan Yaşar, “Agent Değil Acente ile birlikte internet üzerinden sigorta almak isteyen bir kişi kararsız kaldığı an uzmana yani acenteye başvurabiliyor. Agent ile acente arasındaki fark şu: acente, işin lisanslı, eğitimli uzmanı. Acentelerimizi dijital sürecin içerisine dahil etmek, sigortalılarımıza ve adaylarımıza uzman sigortacılarla hizmet ve cevap vermeyi amaçlıyoruz.”

İlginizi Çekebilir