Minimalizm için başlangıç kılavuzu

 Minimalizm için başlangıç kılavuzu

Son dönemlerin en popüler akımı minimalizm, çok az veya hiç dağınık olmayan, temiz ve sade bir eve sahip olmaktan çok daha fazlasıdır.

Minimalizm, ev dekorundan modaya kadar her şeyi içeren eksiksiz bir yaşam tarzıdır. Aslında hayatı basitleştirmek için bir süreçtir. Bu terim beyaz oturma odalarının ve siyah, beyaz ve gri kıyafetler içeren dolapların görüntülerini akla getirirken, size ve yaşam tarzınıza uyacak şekilde uyarlanabilir. Minimalizm “aşırı” olmak zorunda değildir. Sahip olduğunuz her şeyden kurtulmanız ve hayatınızdaki tüm renkleri ortadan kaldırıp beyaz ve siyaha odaklanmanız gerekmez. Daha az “eşyaya” sahip olmak büyük bir parçası olsa da, minimalizm işleri basit tutmayı ve sadece gerçekten sevdiğiniz şeylere sahip olmayı öğretir.

Minimalizm’e Başlarken: “Nedeninizi” belirleyin

mindful-minimalizm

Minimalizm sadece bir tasarım estetiğinden daha fazlasıdır, bir yaşam tarzı değişikliğidir Bu nedenle tüm dağınıklık ve fazlalıklardan kurtulmadan önce “nedeninizi” belirlemek önemlidir.

Ofisinizdeki tüm karmaşa, işe odaklanmanızı zorlaştırıyor mu?

Belki de hayatınızı biraz basitleştirmek ve daha az stresli hissetmek istersiniz.

Minimalizm bir yaşam tarzıdır ve kişisel tarzınızı ve tercihlerinizi karşılamak için özelleştirilebilir. Aynı zamanda, kafanızı karıştıran düşünce ve inançları bırakmak gerektiğini söyler. Giydiğiniz kıyafetlerden evinizi dekore etme tarzınıza, masanızdaki ofis malzemeleri sayısına kadar minimalizm hayatınızın her alanına dokunabilir.

Yaşam Ortamınızda Feng Shui Yaratın

mindful-minimalizm

Feng Shui, denge ve uyum yaratmak için evinizdeki nesneleri yönlendiren eski bir Çin sanatı ve bilimidir. Doğal bir “rüzgar” (Feng) ve “su” (Shui) akışı evinizde iyi enerjiyi gösterir.

Enerji akışını değiştirmek için mobilyaları hareket ettirin ve karışıklık yaratan herhangi bir nesneden veya mobilyadan kurtulun. Doğal güneş ışığının evinize girmesine izin vermenin yollarını bulun ve içinden “rüzgar ve su” (Feng Shui) aktığını hayal edebileceğiniz bir alan oluşturun.

Sürdürülebilir Bir Şekilde Yaşayın ve Tasarruf Edin

mindful-minimalizm

Daha az harcama ve basit yaşamak için minimalizm, paradan tasarruf etmenizi ve çevreyi korumanızı da teşvik eder. Bilinçli bir tüketici olmak için odak noktanızı “istekler”den “ihtiyaçlar”a kaydırın.

Sizi geride tutan şeyleri bırakmayı öğrendiğinizde, ruhsal ve fiziksel olarak gelişebilirsiniz. Unutmayın: dağınık bir ev, dağınık bir zihin anlamına gelir.

Avatar

Gizem Tufan

İlginizi Çekebilir