Millî Reasürans T.A.Ş ‘Fırsat Eşitliği Modeli’ sertifikası aldı

 Millî Reasürans T.A.Ş ‘Fırsat Eşitliği Modeli’ sertifikası aldı

Millî Reasürans T.A.Ş. kadın istihdamını öne çıkaran insan kaynakları politikaları ve hem yönetimde hem üretimde etkin rol alan kadın çalışanların güçlenmesi için yaptığı çalışmalar neticesinde, KAGİDER tarafından verilen “Fırsat Eşitliği Modeli” Sertifikası’nın sahibi oldu.

Millî Reasürans T.A.Ş. çalışanları için yürüttüğü projelerle sektörüne rol model oluyor. Kadın çalışanlar için gözetilen politikalar ve cinsiyet eşitliğine yönelik uygulamaları ile Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) tarafından yönetilen sıkı bir değerlendirme süreci sonrasında “Fırsat Eşitliği Modeli” (FEM) sertifikasını almaya hak kazanan Millî Reasürans T.A.Ş bu sertifika ile sektörüne örnek olurken kadın çalışanlar için uygulanan politikaların önemine de dikkat çekmiş oldu.

Millî Reasürans Sanat Galerisi’nde gerçekleşen buluşmaya KAGİDER Başkanı Emine Erdem, KAGİDER Yönetim Kurulu Üyesi Esra Bezircioğlu, KAGİDER Yönetim Kurulu Üyesi Beylem Leblebici Birsen, Proje ve Uluslararası İlişkiler Yöneticisi Begüm Bayrak ile Millî Reasürans Genel Müdürü F. Utku Özdemir, Genel Müdür Yardımcıları; Özlem Civan, Kaan Acun, Şule Soylu, Şebnem Kurhan Ünlü ve Kurumsal İletişim Müdür Yardımcısı Hanzade Şenol katıldı. Sertifikayı Millî Reasürans Yönetim Kurulu Başkanı Ebru Özşuca’ya, KAGİDER Başkanı Emine Erdem takdim etti.

‘TÜM ŞİRKETLERİ FIRSAT EŞİTLİĞİNE DUYARLU OLMAYA DAVET EDİYORUM’

Törende konuşma yapan KAGİDER Başkanı Emine Erdem, daha önce Fırsat Eşitliği Modeli (FEM) Sertifikası almaya hak kazanan 38 kurum olduğunu ifade ederek, ‘’Millî Reasürans T.A.Ş ile bu sayıyı 39’a yükseltmenin mutluluğunu yaşıyoruz. FEM sertifikasını alan kurumların faaliyetleri ve insan kaynakları politikaları, kadın istihdamının güçlenmesi konusunda ne kadar hassas olduklarının göstergesi. Kadına iş hayatında ve toplumsal hayatta fırsat eşitliği tanıyan bir Türkiye’de kazanan hepimiz olacağız. FEM sertifikası programı, Türkiye’de iş dünyasında cinsiyet eşitliğinin sağlanabilmesi için örnek bir model. Bizimle birlikte yola çıkan şirketler hem istihdama katkıda bulunuyorlar hem de kadının güçlenmesini destekliyorlar. Tüm şirketleri FEM sertifikası almaya davet ediyorum. Fırsat eşitliği konusunda birçok kuruma örnek olduğu için de Millî Reasürans T.A.Ş’yi tebrik ediyorum” dedi.

İlginizi Çekebilir