Maher Holding Sigorta Grubu Başkanı Ahmet Yaşar’dan sigortacılık haftası değerlendirmesi

 Maher Holding Sigorta Grubu Başkanı Ahmet Yaşar’dan sigortacılık haftası değerlendirmesi

23-29 Mayıs Sigortacılık Haftası hakkında görüşlerini paylaşan Maher Holding Sigorta Grubu Başkanı Ahmet Yaşar,  “Sigorta alın terinizin kıymetini bilmektir, sigorta göz nurunuzun kıymetini bilmektir. Sigorta kendi kıymetinizi bilmektir” dedi.

Türkiye Sigorta Birliği’miz (TSB) önderliğinde bu yıl 11’incisi kutlanan Sigorta Haftası, 22 Mayıs tarihinde Sigorta Haritaları Sergisi’nin açılışı ile başladı. 23-24 Mayıs tarihlerinde Swissotel the Bosphorus’ta ‘Türkiye Uluslararası Sigorta Zirvesi’ ismi ile devam eden haftada sigorta farkındalığının artırılması için birçok etkinlik düzenlenmekte. Haftanın en önemli etkinlikleri arasında yer alan zirvenin açılış konuşmalarını Hazine ve Maliye Bakan Yrd. Murat Zaman, TSB Başkanı Atilla Benli, Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu Başkan Vekili Ali Ersoy yaptı.

Sigorta Haftası kapsamında ‘Sigorta Pazarları ve Emeklilik Yatırım Fonlarının Pandemi Sonrası Değerlendirilmesi’, ‘Sigortacılar İçin İklim Değişikliği Sorunu ve Sürdürülebilirlik’, ‘Sigorta ve Bireysel Emeklilik Sektöründe Yapay Zekanın Geleceği ve Insurtech’, ‘Türk Sigorta Pazarları Arasında İş Birliği Beklentileri’ konulu paneller düzenlendi.

Türk Dünyası ülkeleri ile birlikte Türk Sigorta Birliği’nin oluşturulması için başlayan adımlar ilerledi ve Türk Dünyası Sigorta mutabakat zaptı imza altına alındı.

Sigorta Haftası etkinlikleri 26 Mayıs Perşembe günü gerçekleşen “Dağıtım Kanalları Paneli” webinarı ile sürdü. Webinara; Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu (SEDDK) Başkan Vekili Ali Ersoy, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, Türkiye Sigorta Birliği Başkanı Atilla Benli, açılış konuşmaları ile katılırken, “Dağıtım Kanalları” paneline TSB Genel Sekreteri Özgür Obalı’ nın moderatörlüğünde Maher Holding Sigorta Grubu Başkanı Ahmet Yaşar, Fiba Emeklilik ve Hayat A.Ş. Genel Müdürü Erol Öztürkoğlu, TOBB SAİK Başkanı Levent Korkut, Sigorta ve Reasürans Brokerleri Derneği Başkanı Ferhan Özay panelist olarak katıldı.

Sigorta Haftası’nın bu seneki mottosunun ‘Sigorta Kıymet Bilmektir’ olarak belirlendiğini ifade eden Maher Holding Sigorta Grubu Başkanı Ahmet Yaşar, “Sahip olduklarınız için yıllarca çalıştınız, didindiniz. Sigorta alın terinizin kıymetini bilmektir, sigorta göz nurunuzun kıymetini bilmektir. Sigorta kendi kıymetinizi bilmektir. Sürdürülebilir ve öngörülebilir bir hayat için yaşamın her anında karşı karşıya kalınan risklerden korunmak için sigortasız olmaz. Geleceğe güvenle bakmanın yolu da huzuru da sigortayla olur. Sigorta Haftası hepimiz için kutlu olsun” şeklinde konuştu.

İlginizi Çekebilir