Kuriş: Online terapi ve danışmanlık hizmetlerinin kullanımı %89 arttı

 Kuriş: Online terapi ve danışmanlık hizmetlerinin kullanımı %89 arttı

5N1S’ye konuk olan Cigna Genel Müdürü Pınar Kuriş, pandeminin sağlık sigortalarına etkilerinden, online terapi ve danışmanlık hizmetlerinin dönüşümüne kadar birçok önemli konuyu gündeme getirdi. Kuriş, pandemi ile birlikte dünyada online terapi ve danışmanlık hizmetlerinin kullanımının%89 arttığını belirtti.

5N1S programımıza konuk olan Cigna Genel Müdürü Pınar Kuriş, pandeminin sağlık sigortalarına olan etkilerinden, online terapi ve danışmanlık hizmetlerinin dönüşümüne kadar birçok önemli konuyu gündeme getirdi. Kuriş, “2020 yılını kriz yönetimi yılı olarak değerlendirebiliriz. Bu dönemde de sigorta sektörü olarak hem çalışanlarımızın hem müşterilerimizin sağlığı ve iyiliği bizim için en önemli noktaydı. Alınan hızlı ve doğru aksiyonlarla da güven tesis ettiğimizi düşünüyorum” değerlendirmesini yaptı.

Pandemi ile birlikte sağlık sigortalarında farkındalık ve ihtiyaç değişimi olduğuna dikkat çeken Kuriş, “Vefat veya kaza riskini bireyler olarak çok kabul etmiyoruz fakat pandemi ile beraber etrafımızda duyduğumuz hikayeler bununla yüzleşmemize, farkındalığın ciddi artışına sebep oldu. Bireyler olarak da hem kendimiz için hem de ailelerimiz için hem hayat hem de sağlık tarafında güvence artmış vaziyette. Sağlık branşında da rakamlar bu durumu destekliyor. 2020’nin ilk 7 ayına göre karşılaştırdığımızda toplam sağlık sigortacılığında %19 büyüme var. Alt branş olan TSS’de ise %58 büyüme görüyoruz. SGK haricinde bir sağlık güvencesi alan sigortalı sayısı sadece 4,5 milyon. Gidecek çok yolumuz var” dedi.

‘ONLINE TERAPİ VE DANIŞMANLIK HİZMETİ %89 ARTTI’

Pandemi ile beraber dünyada online terapi ve danışmanlık hizmetlerinin kullanımının %89 arttığını belirten Kuriş, “Hepimiz bu anlamda danışmanlığa ihtiyacımız olduğunu biliyoruz fakat bunun fakrında olmak, itiraf etmek, yardım almak konusunda daha planda duruyoruz. Ama bu hizmeti online’da alabilmek tüketicinin algısını kırıyor. Evde, kendini rahat hissettiği bir ortamda hizmet almak, gizlilik ve bilinirlik hissinin zedelenmemesi gibi konularda online danışmanlık hizmeti avantaj sağlıyor” diye konuştu.

İlginizi Çekebilir