Reasürans devlerinin bulunduğu küresel inovasyon platformu B3i’nin yeni paydaşı Türk Reasürans

 Reasürans devlerinin bulunduğu küresel inovasyon platformu B3i’nin yeni paydaşı Türk Reasürans

Yeni teknolojilerin reasürans piyasası için uyarlandığı küresel reasürans platformu B3i’nin son katılımcısı Türk Reasürans oldu.

Reasürans dünyasının inovasyon platformu B3i, Seri B fonlama turunda inisiyatife Türk Reasürans’ın da paydaş olarak katıldığını duyurdu. Reasürans pazarında blockchain gibi yeni teknolojilerin test edildiği ve bu teknolojileri kullanan gerçek zamanlı hasar ödeyen reasürans anlaşmaları gibi uygulamaların geliştirildiği B3i  platformunda Türk Reasürans’ın da katılımıyla toplam 21 küresel reasürans şirketi yer alıyor. Bu şirketlerin 5 kıtada 100’ün üzerinde ofisi buluyor.

“KÜRESEL OLARAK DEĞER YARATACAĞIZ”

Konuyla ilgili bir açıklamada bulunan Türk Reasürans CEO’su Selva Eren, “Blockchain teknolojisini kullanarak küresel sigorta standartlarını yükselten bir inisiyatifin ilk Türk yatırımcısı olmamız tesadüf değil. Bu ortaklık aynı zamanda küresel olarak değer yaratma vizyonumuz yönünde attığımız somut adımlardan biri. Sigorta geleceğinini daha iyi bir yönde şekillendiren aktörler arasında yer almaktan son derece mutluyuz” şeklinde konuştu.

B3i Services AG CEO’su John Carolin ise Türk Reasürans’ın platforma katılmasının ardından, “Mevcut paydaşlarımızın devam eden desteğine teşekkür ediyor ve yeni paydaşımız Türk Reasürans’a hoş geldin diyoruz” açıklamasında bulundu.

İlginizi Çekebilir