Kısa Süreli Eğitim Programları online platformda

 Kısa Süreli Eğitim Programları online platformda

Sigorta sektörünün ihtiyaçları gözetilerek her ay planlanan ve sektöre sunulan Kısa Süreli Eğitimler kapsamında birbirinden değerli eğitimlere yer veriliyor. Günlük 2-4 saat arasında değişen sürelerle planlanan ve eğitim sonrası katılım sertifikası verilecek olan kısa süreli online eğitim programları aşağıda yer alıyor.


Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya Yönetimi (Online)

“Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya Yönetimi (Online)” eğitimi 5-6 ve 7 Ekim tarihlerinde Mahir Çipil tarafından online olarak gerçekleştirilecek. Eğitim ile birlikte sigorta, BES şirketleri, dijital, pazarlama, iletişim ve satış ekipleri ile acente ve broker çalışanlarının temel dijital pazarlama ve sosyal medya yönetimi yetkinliklerini artırmak amaçlanıyor. Bu eğitim sonunda katılımcıların “Dijital Pazarlama”, “Dijital Pazarlama Stratejileri”, “Web varlıkları yönetimi”, “Sosyal Medya Yönetimi”, “Google Analytics, Yandex Webmaster, Bing Webmaster Tools”, “Dijital reklamların yönetimi” ve “Arama motoru optimizasyonu (SEO)” gibi konularda bilgi sahibi olması da amaçlanıyor. Detaylı bilgi ve kayıt için www.tsev.org.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.


Yeni başlayanlar için online “Sigortacılığa Giriş”  ve “Sigorta Hukuku” eğitimleri 

COVID-19 önlemleri kapsamında Yeni Başlayanlar İçin Sigortacılığa Giriş Programı’na ara verilmişti. Şirketlerden gelen talepleri de göz önüne alarak Yeni Başlayanlar için Sigortacılığa Giriş programı ayrı ayrı eğitimler olarak yeniden tasarlandı.

Geçtiğimiz ay fazlasıyla ilgi gören ve Faruk Ömrüuzak tarafından gerçekleştirilen “Sigortacılığa Giriş” eğitimi online olarak 13-14-15 ve 16 Ekim tarihlerinde 3’er saat halinde gerçekleşmek üzere planlandı. Bu eğitim ile sigorta sektörüyle yeni tanışan katılımcıların sigorta piyasasının tüm aktörleri ile kavramları ve sigortacılıkla ilgili teknik konularda bilgi sahibi olmaları hedefleniyor.

Sigortacılığa Giriş eğitimine olan yoğun talep sonrasında Kasım ayı için Av. Bayram Battal tarafından gerçekleştirilecek olan “Yeni Başlayanlar için Sigorta Hukuku-Hayat” (4-5 Kasım) ve Av. Nuray Dinçment tarafından gerçekleştirilecek olan “Yeni Başlayanlar için Sigorta Hukuku-Hayat Dışı” (26-27 Kasım) eğitimleri planlandı. Bu eğitimler ile sigorta sektörüyle yeni tanışan katılımcıların ve kurumsal sigortalıların sigorta departmanında çalışanların sigorta tekniği ve hukuku ile ilgili temel bilgileri edinmesi, hayat/hayat dışı sigorta ürünlerini ve hasar işleyişini tanımaları, sigorta sektöründe var olan kavramları tanımaları hedefleniyor. Eğitimlerin içerik ve takvimleri ilgili detaylı bilgiye TSEV web sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz.


Döngülerinizi Fark Edin, Hayatı Yeniden Keşfedin (Online)

“Döngülerinizi Fark Edin, Hayatı Yeniden Keşfedin (Online)” eğitimi 19 ve 20 Ekim tarihlerinde Funda Sezgin Tokgöz tarafından online olarak gerçekleştirilecek. Çoğumuz kendimizi yaşamımızın farklı dönemlerinde bir takım döngüler içerisinde buluruz. Bu eğitim ile birlikte katılımcılar, psikolojinin 3D’si; duygu, düşünce ve davranış üçlüsünün nasıl işlediğini anlayarak, döngülerine kaynak teşkil eden davranış kalıplarımızı fark edecek ve “Şema Terapi” ekolü temellendirmesi ile davranış şekillerini yorumlayarak kendileri hakkında genel bir bakış açısı kazanacak. Detaylı bilgi ve kayıt için www.tsev.org.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.


Satışçılar için A’dan Z’ye Sigortacılık Eğitim Programı Ekim ayında başlıyor

Program özellikle İstanbul dışında yaşayan sigorta sektörü çalışanları düşünülerek dizayn edildi. Dersler canlı olarak online platformda gerçekleştirilecek. Sisteme giriş yapan eğitmen ve katılımcılar için sanal bir sınıf oluşturacak; katılımcılar canlı olarak (tercihe göre yazılı, sesli veya görsel) sorularını eğitmene yöneltebilecek ve eğitmen de bu soruları yanıtlayacak. Dersi kaçıranlar veya yeniden izlemek isteyenler için kayıtlar bir süre daha erişime açık tutulacak. Bu program, özellikle İstanbul dışında görev alan sigorta sektörü çalışanlarının da uzun süreli eğitimlere katılımını mümkün kılarak eğitim eksiğini gidermek amacıyla online eğitim olarak düzenlendi.

Hedef kitle özellikle satışçılar ve onlara destek sağlayan acente temsilcileri olarak belirlendi. Bu nedenle program “Bir satışçının sahip olması gereken bilgiler nelerdir?” sorusundan hareket edilerek tasarlanmdı. “Hayat Dışı” ve “Hayat & BES” olarak iki ayrı branşta oluşturulan programın içerikleri aşağıdaki şekilde belirlendi:

1) Hayat Dışı (86 saat):

İlk bölümde sigortaya giriş, sigorta hukuku, satış/pazarlama gibi dersler işlenecek; ikinci bölümde ise yangın, nakliyat, oto sigortaları, sorumluluk ve sağlık sigortaları ele alınacak.

Ücret: 3800 TL (KDV Dahil)

İndirimli Ücret: 3.500 TL (KDV Dahil)

(İndirimli ücret 20 Ekim 2020 saat 17:00’a kadar yapılan kayıtlarda geçerlidir.)

2) Hayat & BES (71 saat): 

İlk bölümde sigortaya giriş, sigorta hukuku, satış/pazarlama gibi dersler işlenecek; ikinci bölümde ise hayat sigortaları, sağlık sigortaları ve Bireysel Emeklilik Sistemi ele alınacak.

Ücret: 3800 TL (KDV Dahil)

İndirimli Ücret: 3.500 TL (KDV Dahil)

(İndirimli Ücret 20 Ekim 2020 saat 17:00’a kadar yapılan kayıtlarda geçerlidir.)

İlginizi Çekebilir