Sigortacılık Haftası’nda kadınlara özel yeni proje

 Sigortacılık Haftası’nda kadınlara özel yeni proje

Kadın Sigortacılar Derneği (KASIDER), Sigortacılık Haftası’nda Türk sigorta sektörünün ve kadın sigortacıların gelişimine katkı sağlayacak yeni bir projesini daha hayata geçirdi.

Kurulduğu günden bu yana, dernek misyonu doğrultusunda kadınların profesyonel gelişimine katkı sağlayacak projeler üreten Kadın Sigortacılar Derneği (KASIDER), Ekim ayında kutlanacak olan Sigortacılık Haftası’nda yeni projesini hayata geçirdi.

Hem özel hem de profesyonel hayatlarımıza yeniden adapte olmamız gereken bir dönemde,  programın tasarımı ve tüm hazırlıkları, mentor ve mentee adaylarının titiz çalışmaları ile tamamlandı. TSEV’de gerçekleştirilen ve mentee adaylarına ilk kez programın içeriği aktarılan eğitim sonrası; mentee adayları yaz dönemi boyunca çeşitli çevrimiçi etkinlikler ve eğitimler ile desteklendi.

16 ÜST DÜZEY MENTOR

KASIDER’in yeni Mentorluk Programı, sigorta sektörünün deneyimli profesyonellerinin, sektör dinamiklerine dair içsel bilgileri ile mesleki bilgi birikimlerini genç nesil kadın sigortacılarla paylaşmaları amacıyla birbirlerini destekleyen ve birbirlerinin çalışmalarına katma değer sağlayan bir danışmanlar ağı oluşturmayı ve sektörümüze bu amaçta destek vermeyi hedefliyor.

KASIDER Başkanı Sema Tüfekçiler konu ile ilgili şu değerlendirmelerde bulundu: “Deneyimleri ve uzmanlık alanları doğrultusunda gönüllü mentorluk yapan 16 üst düzey yöneticilerimize/danışmanlarımıza çok teşekkür ederiz. Bu konuda büyük bir özveri ile çalışan başta Direktörlüğümüz Başkanı Sevgili Ebru Yüksekbilgili ve ekip arkadaşları; Tuba Gündoğdu Noyan, Elif Özgür, Senem Kıpçak, Özge Güngör, Ezgi Nur Kaya ve Cansel Uzan’a Dernek ve sektör adına teşekkürü bir borç bilirim. Kadın sigortacılara ve sektörümüzün gelişimine doğrudan katkı sağlayabildiğimiz için ekip olarak çok mutluyuz. Mentorluk Programı’nda yer alan tüm menteelerimize bu süreci beraberce deneyimlemeye ve onlara destek olmaya her daim devam edeceğiz.”

Avatar

Esra Nur Mocu

esra@sigortacigazetesi.com.tr

İlginizi Çekebilir