KASIDER’den “Öğrenci Kardeşim” projesi

 KASIDER’den “Öğrenci Kardeşim” projesi

KASIDER “Öğrenci Kardeşim” projesini hayata geçirdi. Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Yüksekokulu Sigortacılık Bölümü ile ortaklaşa düzenlenen proje ile kampüsten iş hayatına geçiş süreçlerinde başarılı kız öğrencilerimizi sigorta sektöründeki kadın yöneticiler ile bir araya getirerek, mentorluk sistemi çerçevesinde yol arkadaşlığı yapmaları hedefleniyor.

KASIDER, öğrencilerin iş hayatına adım atmasına yardımcı olacak “Öğrenci Kardeşim” projesini hayata geçirdi. Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Yüksekokulu Sigortacılık Bölümü ile ortaklaşa düzenlenen proje ile kampüsten iş hayatına geçiş süreçlerinde başarılı kız öğrencilerimizi sigorta sektöründeki kadın yöneticiler ile bir araya getirerek, mentorluk sistemi çerçevesinde yol arkadaşlığı yapmaları hedefleniyor.

KASIDER’den, şu açıklama yapıldı: “Okullarda ağırlıklı olarak teorik eğitim gören öğrencilerin, iş hayatına adım atma aşamasına geçtikleri üniversite son sınıflarda, kariyerleri ile ilgili çoğunlukla kafalarının karışık ve kaygılı olduklarını görebilmekteyiz. KASIDER olarak Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Yüksekokulu Sigortacılık Bölümü ile ortaklaşa olarak düzenlediğimiz “Öğrenci Kardeşim” Projesi ile kampüsten iş hayatına geçiş süreçlerinde başarılı kız öğrencilerimizi sigorta sektöründeki kadın yöneticiler ile bir araya getirerek, mentorluk sistemi çerçevesinde yol arkadaşlığı yapmaları hedeflenmektedir. Projedeki gönüllü yöneticiler öğrencileri sektör pratikleri hakkında bilgilendirirken; iş ve kişisel deneyimlerini de paylaşarak yeni yollar gösterip, kariyer gelişimini desteklemek, kişinin potansiyelini artırmak ve kişisel gelişimine destek olmayı amaçlamaktadır. Sektörün faklı alanlarından 33 Kadın Yönetici ile 33 başarılı kız öğrencimize destek vereceğimiz “Öğrenci Kardeşim” Projesi kapsamında sağlanan mentorluk sayesinde, yetilerini ve farkındalıklarını geliştirecek olan kız öğrencilerimizin, gerçekçi bir bakış açısıyla geleceğe yönelik plan ve programlar yaparak, hayallerinin peşinden emin adımlarla gidebilmelerine destek olmayı ümit ediyoruz. Eylül 2021 tarihinde başlayacak olan program, 1 yıl sürecek ve Eylül 2022 de ilk mezunlarını vermiş olacaktır. Program koordinatörlüğünü, Başkan Sema Tüfekçiler liderliğinde, OYAK Grup Sigorta ve Reasürans Brokerliği Genel Müdür Yardımcısı Sevgili Özlem Karacaoğlu yapacaktır. Öğrenci Kardeşim projesinde gönüllü olarak yer alan yöneticilerimiz ve öğrencilerimize başarılı ve verimli bir yıl diliyorum.

Avatar

Esra Nur Mocu

esra@sigortacigazetesi.com.tr

İlginizi Çekebilir