KASIDER bu defa mentorler ile buluştu

 KASIDER bu defa mentorler ile buluştu

KASIDER “Öğrenci Kardeşim” projesi kapsamında öğrencilere 1 yıl boyunca destek verecek 33 kişilik ekip ile online’da buluşarak fikir alışverişinde bulundu.

KASIDER (Kadın Sigortacılr Derneği) “Öğrenci Kardeşim” projesi kapsamında öğrencilere 1 yıl boyunca destek verecek 33 kişilik ekip ile online’da buluşarak fikir alışverişinde bulundu. Dernek tarafından yapılan açıklamanın tamamı ise şu şekilde;

“Kadın Sigortacılar Derneği (KASIDER) olarak; 2021-2022 akademik yılı boyunca, Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Yüksekokulu Sigortacılık Bölümü 3. ve 4. sınıfta öğrenim gören 33 başarılı kız öğrencimizi, sektöre hazırlamak, onlara sigortacılık mesleğini yakından tanıtmak ve sevdirmek amacı ile başlattığımız ‘Öğrenci Kardeşim’ projesini hayata geçirmekten büyük bir mutluluk duyuyoruz.
Proje kapsamında, sigorta sektörünün farklı bölümlerinde çalışan kadın yöneticilerden oluşan gönüllü 33 kişilik bir ekip, öğrencilerimize 1 yıl boyunca ‘Kampüsten Ofise Yol Arkadaşlığı’ konusunda destek verecek ve mentorlük yapacaklardır.
Projenin Koordinatörlüğünü üstlenen Özlem Karacaoğlu ve Dernek Başkanı Sema Tüfekçiler bu defa 33 öğrencimize mentorlük yapacak olan 33 kadın yöneticimiz ile bir toplantı yaparak, bir yıllık sürecin verimli olabilmesi ve tarafların en maksimum seviyede fayda sağlayabilmeleri için fikir alışverişinde bulundukları bir platformda buluştular.
Okullarda ağırlıklı olarak verilen teorik eğitimlerin yanı sıra öğrencilerin sigorta sektöründe çalışmaya başlamadan önce, iş hayatına ve sigorta endüstrisine ait pratikleri daha yakından tanımasına destek olmak amacıyla başlatmış olduğumuz bu projemizin tüm taraflara hayırlı olmasını, öğrenci kardeşlerimizin yollarının açık ve aydınlık olmasını temenni ediyoruz.

Programa destek olan tüm Mentorlere sonsuz teşekkürler ederiz .

KASIDER Başkanı Sema Tüfekçiler”

Avatar

Esra Nur Mocu

İlginizi Çekebilir