Karbon ayak izini azaltan Mapfre Sigorta ISO 14064 Sertifikası’nı aldı

 Karbon ayak izini azaltan Mapfre Sigorta ISO 14064 Sertifikası’nı aldı

Mapfre Sigorta, emisyon azaltmaları ve uzaklaştırma iyileştirmeleri de dâhil sera gazının hesaplanması, izlenmesi, raporlanması, güvenilirliği, tutarlılığı ve şeffaflığın artırılmasına yönelik çalışmaları sonucunda ISO 14064 Karbon Ayak İzi Raporlama Sistemi sertifikasını alarak sürdürülebilir çevre konusundaki hassasiyetini bir kez daha ortaya koydu.

 Sürdürülebilir çevre politikası çerçevesinde enerji verimliliği, çevrenin ve doğal kaynakların korunması, iklim değişikliği alanında çalışmalar yürüten Mapfre Sigorta, karbon ayak izini azaltmaya yönelik gerçekleştirdiği iyileştirmeler doğrultusunda ISO 14064 Karbon Ayak İzi Raporlama Sistemi sertifikası almaya hak kazandı. 2021 yılı içinde ISO 14064 karbon ayak izi hesaplamasını gerçekleştiren Mapfre Sigorta, yapılan sertifikasyon denetimleri başarıyla geçti.

‘ÇEVREYE KARŞI SORUMLULUKLARIMIZI YERİNE GETİRMEYE DEVAM EDECEĞİZ’

Sertifikayla ilgili bir değerlendirmede bulunan Mapfre Sigorta Güvenlik ve Çevre Yönetimi Kıdemli Müdürü Tuncay Kebeli şunları söyledi: “Çevreye ve bu dünyaya karşı sorumluluklarımızı unutmuyor, tüm çalışmalarımızı bu kapsamda şekillendiriyoruz. Geçen yıl 14001:2005 Çevre Yönetim Sistemi sertifikamızı almıştık. Genel Müdürlük ofisimiz zaten Leed Gold sertifikasına sahipti, bununla yetinmeyip Doğal Hayatı Koruma Vakfı’nın (WWF) ofislerde tasarruf ve iyileştirmeye odaklanan Yeşil Ofis programına da dâhil olmuştuk. Bu yıl da ilk etapta ISO 14064 Karbon Ayak İzi Raporlama Sistemi sertifikamızı aldık. Şimdi sırada Güvenlik ve Çevre alanının liderliğinde 22301 İş Sürekliliği Yönetimi sertifikasyonunu almak var. Bunun için çalışmalarımıza başladık, 2022 yılı başında bu sertifikayı da almayı hedefliyoruz. Ayrıca ISO 14001 çevre yönetimi standartlarını uygulamaya ve çevreye karşı sosyal sorumluluklarımızı yerine getirmeye devam edeceğiz.”

İlginizi Çekebilir