İzmir’de DASK ilk sırada

 İzmir’de DASK ilk sırada

Generali Sigorta, İzmir’in sigortacılık verilerini duyurdu. İzmirlilerin en çok tercih ettiği sigortacılık ürün ve hizmetleri ise sırasıyla zorunlu deprem sigortası (DASK), konut sigortası ve kasko sigortası oldu.

Generali Sigorta, İzmir’in sigortacılık haritasını açıkladı. Generali Sigorta verilerine göre İzmir’de sigorta hizmeti alanların %63’ü 35-60 yaş aralığındaki bireylerden oluşurken, genel yaş ortalaması 53 olarak istatistiklere yansıdı. İzmirlilerin en çok tercih ettiği sigortacılık ürün ve hizmetleri ise sırasıyla zorunlu deprem sigortası (DASK), konut sigortası ve kasko sigortası oldu.

%55 İLE DASK İLK SIRADA

Generali verilerine göre, İzmirlilerin en çok tercih ettiği sigortacılık ürün ve hizmeti, İzmir’de yaşanan depremin risk bilinci üzerindeki etkisi dolayısıyla %55’lik oranla zorunlu deprem sigortası (DASK) olurken, ikinci sırada %16 ile konut sigortası, üçüncü sırada ise %14.5’lik oranla kasko sigortası yer aldı.

KADINLARIN ORANI %40

İzmirlilerin online ve acente kanalı üzerinden sigortacılık ürünlerini alma yüzdelerine göz atıldığında, %40 kadın ve %60 erkek dağılımı istatistiklere yansıdı.

Avatar

Esra Nur Mocu

İlginizi Çekebilir