Instagram Müzik Türkiye’ye de geldi

 Instagram Müzik Türkiye’ye de geldi

Dünyanın en sık kullanılan paylaşım sitesi olan Instagram’a hikayeler kısmındaki müzik ekleme özelliği Türkiye’ye de geldi.

İnternet kullanıcıları tarafından en çok kullanılan uygulamalardan biri olan Instagram yeni bir özellik ile Türkiye’deki kullanıcılarına heyecan getirdi. Günde 400 milyondan fazla insanın kullandığı ‘Hikayeler’e müzik ekleme özelliği artık Türkiye’de de kullanılacak. Türkiye’de kullanıcılar artık hikayeleri izlerken ‘Instagram müzik bulunduğun bölgede kullanılamıyor’ uyarısı ile karşılaşmayacak.

ÇIKARTMALAR SEÇENEĞİNDEN ULAŞILACAK

Bu yeni özellik sayesinde Instagram kullanıcıları hikayelerinde paylaştıkları fotoğraf ve videolara istediklerin müzikleri ekleyebilecek. Çekimini tamamladığınız fotoğraf veya videonun ardından ‘Çıkartmalar’ seçeneğinden ulaşabileceğiniz ‘Müzik’ ile hikayelerinizi artık daha eğlenceli hale getirebileceksiniz. 

SİZE ÖZEL ÖNERİLER

Size özel hazırlanan müzik listesinden seçebileceğiniz parçayı hikayenize eklemeden önce şarkının belirlediğiniz kısmını dinleme fırsatını da elde ediyorsunuz. Sayısız birçok parçaya ulaşabileceğiniz bu eklentide ayrıca ‘Göz at’ kısmını kullanarak farklı tür ve kategorideki müzik listelerine de ulaşabiliyorsunuz.

ŞARKI İSMİ VE SANATÇI GÖRÜLECEK

Instagram kullanıcıları müzik eklenen bir hikayeyi izlediklerinde şarkı otomatik olarak başlayacak aynı zamanda şarkının ismi ve sanatçının belirtildiği bir çıkartma da görecek.

ŞARKI SÖZLERİ DE VAR

Hikayenize eklemek istediğiniz şarkıyı seçtikten sonra, şarkının sözlerini de görebiliyorsunuz. 4 farklı yazı tipinde ekleyebileceğiniz şarkı sözleri hikayelerinizi daha güzel hale getirecek. Seçtiğiniz şarkının istediğiniz bir bölümünü minimum 5, maksimum 15 saniyesini paylaşabiliyorsunuz. İsteğinize bağlı olarak şarkının yer aldığı albüm kapağını da hikayenize ekleyebiliyorsunuz.

İlginizi Çekebilir