“Sigortalanması gereken ihtiyaçlar değişti”

 “Sigortalanması gereken ihtiyaçlar değişti”

Köşe yazarımız Okan Utkueri, Sigortacı Gazetesi Instagram canlı yayınında Bora Özkent’i konuk etti. Canlı yayının konusu ise Blockchain, DeFi ve gelecek öngörüleri oldu. Kişilerin sigortalanması gereken ihtiyaçlarının da değişiklik gösterdiğini söyleyen Özkent, “COVID-19’dan sonra daha az seyahat edildiği için seyahat riski daha az. Zoom’da veri kaynaklı yaşanan bir aksilik daha olası fakat bunun sigortası yok” dedi.

Sigortacı Gazetesi, Instagram kanalı üzerinden düzenlediği canlı yayınlarla sektörün nabzını tutmaya devam ediyor. 12 Kasım 2020 Perşembe 20.00’de köşe yazarımız Okan Utkueri, Bora Özkent’i konuk etti. “Finans ve Sigorta alanına fütürist bakış” başlıklı canlı yayının konusu ise Blockchain, DeFi ve gelecek öngörüleri oldu. Müşteriyi tanıma, dijital platformlarda müşteriye uygun ve ona özel hizmetleri verme noktalarında sigorta sektörünün sıkıntılar yaşadığını söyleyen Özkent, “Ben hala BES hesabıma baktığımda ne olup ne bittiğini tam olarak anlayamıyorum. Başıma bir iş geldiğinde sigorta sürecinin nasıl işleyeceği konusunda dertler yaşıyorum. 3-5 yıl öncesine göre sektörde dijital gelişim açısından çok yol alındı ama kıyasla noktasına Netflix, Spotify gibi uygulamaları koyunca işler burada değişmeye başlıyor. Sektörün rekabeti dijitalde görmesi lazım. Çünkü Google veya Facebook sigorta alanına girmek istese yapabileceği şeyler çok büyük. Örneğin Tesla’nın sigortaya girmesi çok ilginç bir süreç” dedi.

Kişilerin sigortalanması gereken ihtiyaçlarının da değişiklik gösterdiğini söyleyen Özkent, “COVID-19’dan sonra daha az seyahat edildiği için seyahat riski daha az. Zoom’da veri kaynaklı yaşanan bir aksilik daha olası fakat bunun sigortası yok. Bitcoin gibi dijital varlıkları sigortalama noktasında da bir ürün yok. Büyük değişimin yaşandığı ve büyük fırsatların yattığı yerlerde sigorta sektörü yok” diye konuştu.

İlginizi Çekebilir