“Dijital tüm şirketin ortak hedefi olmalı”

 “Dijital tüm şirketin ortak hedefi olmalı”

Köşe yazarımız Sema Tüfekçiler, Sigortacı Gazetesi Instagram canlı yayınında Quick Sigorta Bütünleşik Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Pınar Güzey’i konuk etti. Canlı yayında Quick Sigorta’nın ‘Agent Değil Acente’ projesi konuşuldu.

Sigortacı Gazetesi, Instagram kanalı üzerinden düzenlediği canlı yayınlarla sektörün nabzını tutmaya devam ediyor. 26 Aralık Cumartesi saat 17:00’de  köşe yazarımız Sema Tüfekçiler, Quick Sigorta Bütünleşik Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Pınar Güzey’i konuk etti. Canlı yayında Quick Sigorta’nın başlatmış olduğu ‘Agent Değil Acente’ projesi konuşuldu. Dijitalin şirketlerde nasıl konumlandığının kritik olduğunu söyleyen Güzey, “Doğru konumlandığı zaman çok başarılı oluyor. Ama doğru konumlanmadığı ve şirketlerde bir uydu gibi kaldığı vakit, şirketin geneline yayılmadığı durumda üst denetim tarafından desteklemediği noktada tüm birimlere ortak hedeflere alınmadığı noktada ise bu konuda başarısız olunuyor. En önemli kriter dijitalin şirkete yayılıp ortak hedefe alınması ve yönetim tarafından sahiplenilmesi” dedi.

“Markalar artık etraflarında bir ekosistem oluşturuyorlar” diyen Güzey, aynı konunun Quick Sigorta için de geçerli olduğunu aktardı. Güzey, Agent Değil Acente projesi ile ilgili, “Bu proje bizim acenteleri dijitalleştirme adına en samimi olduğumuzu gösteren bir proje. Acentelerin dijitalleştirilmesi, onları yeni müşteriler ile karşılaşması adına en somut projelerimizden biri. Pandemi ile çok denk düşen bir proje oldu. Bu süreçte web sitemizden gelen müşteri sayısı oldukça arttı. Bu müşterilere daha iyi bir deneyim sunabilmek adına bu noktada müşteriler ile acenteleri online ortamda bir araya getirdik. Bu da acenteler yönündeki şu problemi çözdü: Bu pandemi döneminde de onlara yeni müşterileri yönlendirmiş olduk” açıklamalarında bulundu.

İlginizi Çekebilir