İngiliz sürücülerin başı çukurlar ile dertte

 İngiliz sürücülerin başı çukurlar ile dertte

İngiliz sürücüler, karayollarındaki çukurların üzerinden geçmenin araçlarda yarattığı hasarlar için son 3 yılda toplam 4,1 milyon sterlini bulan tazminat talebinde bulundular.

İngiliz sürücülerin başı yollardaki çukurlar ile dertte. Fiyat karşılaştırma sitesi GoCompare’den alınan verilere göre İngiliz sürücüler son 3 yıl içerisinde çukurların üzerinden geçmenin araçlar üzerinde yarattığı hasarlar için toplam 4,1 milyon sterline yakın bir tutarda tazminat talebinde bulundular.

2020-2021 aralığında Belfast 152 bin sterlin tazminat talebi ile ilk sırada yer alan şehir olurken, Belfast’ı 114 bin sterlin ile büyükşehirlerden biri olan Birmingham izledi.

SİGORTACIDAN MI BELEDİYEDEN Mİ?

GoCompare’den Ryan Fullthorpe konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: “Yollarda yer alan çukurlar ilk başta küçük görülen ancak Birleşik Krallık’ta günlük olarak çok sayıda insanı etkileyen bir sorun.” Tazminat talebinde bulunan sürücülerin taleplerini sigortacılarından veya belediyeden yapması gerektiğine dikkat çeken Fullthorpe, tazminat talebinin hem belediyeden hem de sigortacıdan yapılamayacağını, sürücülerin ilk aşamada tazminat talebinde bulunacağı kuruma karar vermesi gerektiğini belirtti.

Avatar

Esra Nur Mocu

esra@sigortacigazetesi.com.tr

İlginizi Çekebilir