İleri Düzey Eğitim Programları (Online) Eylül ayında başlayacak

 İleri Düzey Eğitim Programları (Online) Eylül ayında başlayacak

TSEV tarafından 2009 yılından beri düzenlenen İleri Düzey Eğitim Sigortacılık Eğitimi Branş Programları kapsamında proje ve uygulama odaklı eğitimler devam ediyor. Bu yıl da online olarak düzenlenecek İleri Düzey Yangın ve Mühendislik eğitim programı ile İleri Düzey Reasürans eğitim programı 1 Eylül ve İleri Düzey Muhasebe ve Finans eğitim programı 13 Eylül’de başlamak üzere planlandı.

Temel Sigortacılık Eğitim Programı mezunları ile ilgili alanda asgari 5 yıl tecrübeli çalışanların uygulama ağırlıklı, ileri düzey teknik bilgi ihtiyaçlarını karşılamak üzere, 2009 yılından beri, “İleri Düzey Sigortacılık Eğitimi Branş Programları – İSEP” düzenleniyor. Her yıl sadece bir kez olmak üzere, toplam 6 branşta açılan İSEP, sigorta sektörünün halen tek proje ve uygulama odaklı eğitim programları olma özelliğine sahip.

Programlarda konular, sektörün üst düzey yönetici ve uzmanları ile kamu bürokratları tarafından sektörel uygulamalar, vaka çalışmaları, yaşanmış örnekler ve en iyi uygulama örnekleri ile inceleniyor.

İSEP’in dersleri hafta içi akşam 2 gün olarak planlandı. Zaruri durumlarda hafta sonu da eğitim konulabiliyor. Katılımcıların programdan mezun olabilmesi için proje hazırlamalı ve sunması gerekiyor. Bu yıl da online olarak düzenlenecek İleri Düzey Yangın ve Mühendislik eğitim programı ile İleri Düzey Reasürans eğitim programı 1 Eylül ve İleri Düzey Muhasebe ve Finans eğitim programı 13 Eylül’de başlamak üzere planlandı.

Detaylı bilgi için TSEV web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Esra Nur Mocu

İlginizi Çekebilir