Guy Carpenter Vietnam için geliştirdiği yeni sel modelini yayınladı

 Guy Carpenter Vietnam için geliştirdiği yeni sel modelini yayınladı

Guy Carpenter, Vietnam için geliştirdiği yeni sel modelini tanıttı. Vietnam nüfusunun %70’ini etkileyen bir tehlike olan sel için geliştirilen yeni modelin tam kapsama sağlayacağı belirtiliyor.

Sigorta ve reasürans brokeri Marsh’ın reasürans kolu Guy Carpenter, Vietnam için geliştirdiği yeni sel modelini duyurdu. Vietnam’da nüfusun %70’ini etkileyen bir tehlike olan sel için geliştirilen yeni modelin tam kapsama sağlayacağı belirtiliyor.

Guy Carpenter Asya-Pasifik Bölgesi CEO’su Tony Gallagher, “Vietnam nüfusu doğal afet olarak özellikle sele yoğun miktarda maruz kalıyor. Ülkenin kuzeyindeki delta yoğun bir nüfusa sahip ve geniş endüstriyel alanları ve başkenti içeriyor. Büyük nüfusa sahip olan güneydeki Mekong deltası ülke tarımı için çok önemli. Ek olarak, Vietnam hem tayfuna hem de musona tabi” dedi ve ekledi: “Bu faktörler bir araya gelerek zorlu bir durum yaratıyor ve Vietnam Sel Modeli’miz bu risklerin ele alınmasına yardımcı oluyor. Guy Carpenter olarak, doğal afet bilincine ve afet yönetimine yardımcı olmak için müşterilerimizle birlikte çalışmaya kararlıyız.”

Avatar

Esra Nur Mocu

esra@sigortacigazetesi.com.tr

İlginizi Çekebilir